statystyki

VAT MOSS to sukces Komisji Europejskiej

autor: Mariusz Szulc17.09.2015, 07:20; Aktualizacja: 17.09.2015, 08:16
VAT

Skargi pochodzą głównie od małych przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii.źródło: ShutterStock

Nie chcemy, aby małe firmy ponosiły nieproporcjonalne koszty, dlatego zastanawiamy się nad progiem rejestracyjnym dla celów VAT MOSS - mówi w wywiadzie dla DGP Vanessa Mock rzeczniczka prasowa Pierre’a Moscoviciego, komisarza ds. ekonomicznych i finansowych, podatków i ceł.

Minęło 9 miesięcy od wejścia w życie przepisów o VAT MOSS. Jak po tym czasie ocenia je Komisja Europejska? Jesteście zadowoleni?

System spisał się powyżej oczekiwań i budzi niewiele uwag. Przypomnę, że przepisy te zaprojektowaliśmy po to, by zapewnić sprawiedliwy podział dochodów pomiędzy państwami członkowskimi. Ma to przełożenie na wzrost dochodów podatkowych większości tych krajów, bo VAT od zakupów wpływa do budżetu kraju konsumenta, a nie – jak wcześniej – niewielkiej liczby państw z niskim stawkami VAT, gdzie swoje siedziby ulokowali giganci elektroniczni. Co więcej, nasze szacunki pokazują, że budżet unijny już w tym roku zyska na VAT MOSS trzy miliardy euro dodatkowych wpływów. To wskazuje, że jest nim objęta sprzedaż wynosząca około 18 mld euro.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane