Likwidacja progów PIT: Stawka jednolita, czyli dla każdego inna

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki15.09.2015, 07:46; Aktualizacja: 15.09.2015, 07:54
podatki-PIT-kredyt

Nowy system nie obejmuje działalności gospodarczejźródło: ShutterStock

Zastąpienie trzech danin jedną – jak chce tego PO – oznacza też koniec ulg w PIT i nowy kształt administracji zajmującej się zbieraniem dochodów do państwowej kasy. Propozycja PO oznacza likwidację stałych progów w PIT, ale rzeczywisty podatek wahałby się między 10 a 39,5 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • Kaszka(2015-09-20 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie się osobiście podoba bardzo ten plan PO.Mimo,iż są kwestie które ni do końca są jeszcze dla mnie jasne mam nadzieję,że z czasem zostaną wyjaśnione.

    Odpowiedz
  • krówkamu(2015-09-20 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jednolita względem zarobku to chyba podział sprawiedliwy co? PO pokazała, że da się bez większych szkód, zrobić reformę która wspomoże najbiedniejszych. Mają na to pieniądze, wyliczone koszty, KONKRETY.

    Odpowiedz
  • a(2015-09-20 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    ,,Szczególnie że resort finansów nie chce zdradzić wzoru nowego podatku, tłumacząc, że pewne parametry mogą się jeszcze zmienić." W świetle tego zdania, wszelkie rozważania są nietrafne. Typowa zadyma politykierów i faktycznych władców RP. Taka sama była za za Wałęsę i Balcerowicza, gdy rujnował gospodarkę. Pierwsi zorientowali się wyborcy prezydenta RP, głosując na Stana Tymińskiego - woleli go niż przygłupa L. Wałęsę. To pierwsi rolnicy, się zbuntowali przeciwko doktrynie Balcerowicz i powstała Samoobrona. Wyborców Stana Tymińskiego zmieszano z błotem, tak jak zniszczono Samoobronę. ,,zdradza szczegóły wiceminister finansów Artur Radziwiłł." Radziwiłłowie znowu puszczą z torbami większość narodu. Kiedyś dla nich były ordynacje, a dla chłopów podział ziemi do 1 ara, a nawet mniej. A. Radziwiłł niczego nie zdradza, bierze udział w wielkie ściemie PO i robi to świadomie.
    No i tak nie mam znowu na kogo głosować. PO, PiS, Petru odpada. PSL dogada się z Radziwiłłami i im podobnymi. A nam się zostanie ino sznur. Tak jak kiedyś ludziom PGR.
    Coraz mnie przeraża mnie wybór PiS-u. Mamy wybór między dżumą PO, a cholerą PiS z KC EPiSkopatem.
    Boże chroń naród, bo Polska się rozpadnie od takich idiotów przy żłobie.

    Odpowiedz
  • monek(2015-09-20 06:32) Zgłoś naruszenie 00

    A skończy się kłopotami bo urzędnik inaczej ZINTERPRETUJE przepisy

    Odpowiedz
  • Caja(2015-09-18 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawa jestem tylko ilu ludzi, prócz mnie, przestanie spłacać zobowiązania kredytowe, jeśli nagle kilkaset złotych co miesiąc zniknie im z portfela.

    Odpowiedz
  • żal mi was(2015-09-18 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej komentować jak się niewiele rozumie, prawda???

    Odpowiedz
  • Stefan/Mrągowo(2015-09-18 06:21) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieje że te psychole już na zawsze odejdą od koryta.
    Jak można być takim debilem , co za idiotyczny system podatkowy.

    Odpowiedz
  • NIEDOWIAREK(2015-09-16 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jednolity podatek powszechny nie oznacza zmiany systemu emerytalnego. Nasze składki wciąż będą wpływać na indywidualne konta w ZUS. Tyle że będzie je przekazywał budżet, a nie pracodawca.
    -DRŻYJ OBYWATELU! JEŻELI ,,BUDŻET" ZAOPIEKUJE SIĘ TWOIMI SKŁADKAMI TO EMERYTURY NIE BEDZIESZ MIAŁ.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-09-16 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    to szykuje PO dla swoich zakłamany system, tak aby nikt nie mógł ich sprawdzić, tylko Nobel za tak "wspaniały" pomysł dla doradcy Kopacz - Lewandowskiego

    Odpowiedz
  • zero(2015-09-16 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ja i moja rodzina doczekamy się kiedyś w Polsce jasnego, przejrzystego, prostego i czytelnego prawa. Przecież te nasze " mądre głowy" cokolwiek wymyślą to jest to tak zrobione ,że nikt nic nie wie o co chodzi.Natomiast świetnie każdy z nas poczuje, co boli.Boli POmniejszający się stan kasy...Każdy\a kolejna zmiana to tylko kolejna zmyłka, by wyssać z nas jeszcze więcej pod przykrywką " więcej dajemy" . Wszyscy to wiemy, stąd zaufania ZERO!

    Odpowiedz
  • OBYWATEL(2015-09-15 23:54) Zgłoś naruszenie 00

    CZY SA JAKIES POSUNIECIA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ W KTORYCH PO DOTKNIECIU SPRAW FINANSOWYCH OBYWATEL ZYSKAL ? EMERYTURA TAKA ILE JEST SKLADEK -ZASILEK POGRZEBOWY OBNIZONO Z 6300 DO 4000 ZL, -ZWIEKSZONO VAT- NIEUSTANNIE ROSNACE AKCYZY , -ROSNACE PODATKI OD NIERUCHOMOSCI

    Odpowiedz
  • kaja(2015-09-15 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci, bezdzietne małżeństwa, single, zapłacą o wiele, wiele więcej. Złodziejstwo PO nie zna granic. Dobrze, że wyskoczyli z ta propozycja przed wyborami.

    Odpowiedz
  • Ala(2015-09-15 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Obecnie zasiłek chorobowy jest wyłączony ze składek a jak będzie z podatkiem ?
    Obecnie składki zmniejszają podstawę opodatkowania, czy wzięto to pod uwagę ?
    Obecnie składki zdrowotne odejmowane są od podatku, czy wzięto to pod uwagę ?

    Wygląda na to, że system wcale nie zostanie uproszczony. To wszystko będzie tak zakręcone, że zwykły śmiertelnik się w tym nie połapie.
    Przykłady są podawane tylko dla tych, którzy mają na utrzymaniu dzieci ale to jest około 50% społeczeństwa albo mniej. Zyskają najbiedniejsi co dla mnie jest bardzo wątpliwe i na pewno zyskają najbogatsi chociażby z tego względu, że zmniejszy się skala podatkowa. Uważam, że cały ten projekt ma na celu ściągnięcie od ludzi więcej pieniędzy niż to jest w tej chwili. W tym systemie nikt niczego się nie doliczy. Na stare lata dostaniemy od państwa jałmużnę.

    Odpowiedz
  • Andrzej Gmsaxz(2015-09-15 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    PO zdecydowało się przebić Komorowskiego. Chore. Jak PO chce obniżać obciążenia, to dlaczego nie zrobi tego w prosty sposób, redukując np. stawkę emerytalną? Lub zwiększając kwotę wolną? Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie o kolejny skok na kasę. Do tej pory uważałem, że PO stara się chodzić po ziemi, ale widzę, że byłem w błędzie. A tych, co tak ochoczo się tutaj wypowiadają, jakie to wspaniałości da nam PO, to niech sobie przypomną, czy PO przez 8 lat zmniejszyło jakiekolwiek obciążenia wynagrodzeń

    Odpowiedz
  • niegłupi57(2015-09-15 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż gdyby teoria dr Strosmayera była prawdziwa to nasi politycy zapełiniliby Księżyc.
    Dla niewtajemniczonych " Gdyby głupota mogła latać itd..."

    Odpowiedz
  • bgd(2015-09-15 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    Rozkradziony budżet kraju, przejedzone OFE Teraz czas na przejęcie kolejnej kasy ZUS, resztek NFZ rozwalić budżety celowe nikt nic nie będzie wiedział kto zyska ten co ma kasę i stać go na dzieci. Nikt tego nie dojdzie. A pozwy na Berdyczów. Pełna inwigilacja pod płaszczykiem upraszczania. Zależy czy zrobią to uczciwi Polacy czy Po krętnicy. Jak to działa u Niemców. Czyj to jest wzór.

    Odpowiedz
  • KOBIETA /wieloletnie doswiadcz. finans-księgowe/(2015-09-15 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury ludzie tu wypisujecie , wiadomo Polacy są słabi w rachunkach , a za niezapłacone składki będą scigać tego kto nie zapłaci podatku , to chyba jasne ?
    Ten kto nie ma dzieci nie zyska nic , wyjdzie na zero.

    Odpowiedz
  • logik(2015-09-15 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    ta banda nawet nie rozumie słowa "jednolity"

    Odpowiedz