statystyki

Pomoc psychologiczna bez VAT, opinia orzecznika z podatkiem

autor: Mariusz Szulc18.08.2015, 07:16; Aktualizacja: 18.08.2015, 08:51

Lekarz, który tylko ocenia stopień niepełnosprawności pacjenta, nie działa na rzecz poprawy jego zdrowia. Dlatego powinien rozliczyć daninę.

Nie dotyczy to jednak np. stowarzyszenia organizującego terapię dla rodzin. Takie wnioski płyną z dwóch interpretacji dyrektora łódzkiej izby. Podobne wydawał on już wcześniej, jednak stanowisko zajęte w sprawie orzekania o stopniu niepełnosprawności różni się od wykładni NSA wyrażonej w wyroku z 23 lipca 2013 r. (sygn. akt I FSK 1350/12). NSA uznał orzecznictwo wstępne w ramach medycyny pracy za wolne od VAT. Potem sądy usztywniły jednak stanowisko i zaczęły zgadzać się w tej sprawie z fiskusem.

Wniosek o interpretację złożył lekarz, który zamierzał wykonywać na rzecz starostwa powiatowego usługi związane z orzecznictwem medycznym. Miał oceniać stopień niepełnosprawności badanych osób, a od jego opinii zależałaby wysokość ewentualnych świadczeń pieniężnych przyznawanych przez starostwo.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • R(2015-08-18 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Cała służba zdrowia to nieszczęście dla chorych co na co dzień chyba już potwierzdają różne media , brak dostępu do usług jak płacisz składki, jak nie bo nie masz z czego to już w ogóle , inne kwestie czy któryś członek oragnów, sędzia w tym TSUE wystawił choć jedną w życiu fakturę komuś, w Polsce jest tendencja zniszczyc człowieka , szybciej umrze panstwo i kliki zagarnać chce po nim co się da, później dyskusja z kosciołem , chwalenia , pomawiania jak komu pasuje !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane