statystyki

Pomoc psychologiczna bez VAT, opinia orzecznika z podatkiem

autor: Mariusz Szulc18.08.2015, 07:16; Aktualizacja: 18.08.2015, 08:51

Lekarz, który tylko ocenia stopień niepełnosprawności pacjenta, nie działa na rzecz poprawy jego zdrowia. Dlatego powinien rozliczyć daninę.

Nie dotyczy to jednak np. stowarzyszenia organizującego terapię dla rodzin. Takie wnioski płyną z dwóch interpretacji dyrektora łódzkiej izby. Podobne wydawał on już wcześniej, jednak stanowisko zajęte w sprawie orzekania o stopniu niepełnosprawności różni się od wykładni NSA wyrażonej w wyroku z 23 lipca 2013 r. (sygn. akt I FSK 1350/12). NSA uznał orzecznictwo wstępne w ramach medycyny pracy za wolne od VAT. Potem sądy usztywniły jednak stanowisko i zaczęły zgadzać się w tej sprawie z fiskusem.

Wniosek o interpretację złożył lekarz, który zamierzał wykonywać na rzecz starostwa powiatowego usługi związane z orzecznictwem medycznym. Miał oceniać stopień niepełnosprawności badanych osób, a od jego opinii zależałaby wysokość ewentualnych świadczeń pieniężnych przyznawanych przez starostwo.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • R(2015-08-18 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Cała służba zdrowia to nieszczęście dla chorych co na co dzień chyba już potwierzdają różne media , brak dostępu do usług jak płacisz składki, jak nie bo nie masz z czego to już w ogóle , inne kwestie czy któryś członek oragnów, sędzia w tym TSUE wystawił choć jedną w życiu fakturę komuś, w Polsce jest tendencja zniszczyc człowieka , szybciej umrze panstwo i kliki zagarnać chce po nim co się da, później dyskusja z kosciołem , chwalenia , pomawiania jak komu pasuje !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane