statystyki

NSA: Zamiast pieniactwa, lepiej dążyć do prawdy

autor: Mariusz Szulc27.07.2015, 07:48; Aktualizacja: 27.07.2015, 09:12
prawo, sąd, sprawiedliwość

Podatnik odwołał się do dyrektora izby skarbowej, a ten uchylił decyzję pierwszej instancji i nakazał przeprowadzenie jeszcze raz postępowania dowodowegoźródło: ShutterStock

Kto skarży korzystne dla siebie rozstrzygnięcie, nakazujące ponowne zbadanie dowodów, niepotrzebnie wydłuża postępowanie. Powinno mu zależeć na wyjaśnieniu spornych kwestii – orzekł NSA.

Chodziło o przedsiębiorcę, któremu urząd kontroli skarbowej nakazał dopłacić PIT za 2006 r. Urzędnicy uznali, że zaniżył on dochód do opodatkowania, bo nie miał prawa do rozliczenia wydatków na usługi reklamowe jako kosztów uzyskania przychodu. Podatnik odwołał się do dyrektora izby skarbowej, a ten uchylił decyzję pierwszej instancji i nakazał przeprowadzenie jeszcze raz postępowania dowodowego.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • k(2015-07-27 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Wydłuża postępowanie organ II instancji, który zamiast rozstrzygnąć sprawę merytorycznie uchyla decyzję i przekazuje sprawę organowi I instancji do ponownego rozpoznania. I czasami tak się dzieje wielokrotnie w tej samej sprawie. Był już nawet przypadek samobójstwa kobiety, której wiele razy w sprawie podatkowej wydawano takie "korzystne" decyzje uchylające do ponownego rozpoznania. Trwało to wiele lat aż ta "pieniaczka" nie wytrzymała i popełniła samobójstwo.

    Sąd administracyjny powinien objąć ochroną obywatela i pogonić do roboty urzędasów, a nie przymykać oczy na spychotechnikę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane