statystyki

Czy organizator obozów sportowych musi mieć kasę fiskalną

autor: Tomasz Krywan18.05.2015, 10:12; Aktualizacja: 18.05.2015, 10:51

Osoba fizyczna (na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego) sezonowo prowadzi działalność gospodarczą polegającą na organizowaniu obozów sportowych dla dzieci i młodzieży. Czy musi posiadać kasę rejestrującą?

Na podstawie art. 111 ust. 1 ustawy o VAT podatnicy powinni ewidencjonować za pomocą kas rejestrujących sprzedaż dokonywaną na rzecz osób prywatnych (tj. osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych). Istnieją jednak zwolnienia z tego obowiązku, które na lata 2015–2016 określa rozporządzenie ministra finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (dalej: rozporządzenie).

Mając to na uwadze, trzeba wyjaśnić, że usługi organizacji obozów dla dzieci i młodzieży klasyfikowane są w grupowaniu PKWiU o symbolu 55.20.19.0 (pozostałe usługi obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania bez obsługi). Na podstawie par. 2 ust. 1 w zw. z poz. 20 załącznika do wskazanego rozporządzenia usługi świadczone przez obozowiska dla dzieci klasyfikowane w tym grupowaniu są zaś zwolnione z obowiązku ewidencjonowania.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane