statystyki

Czy organizator obozów sportowych musi mieć kasę fiskalną

autor: Tomasz Krywan18.05.2015, 10:12; Aktualizacja: 18.05.2015, 10:51

Osoba fizyczna (na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego) sezonowo prowadzi działalność gospodarczą polegającą na organizowaniu obozów sportowych dla dzieci i młodzieży. Czy musi posiadać kasę rejestrującą?

Na podstawie art. 111 ust. 1 ustawy o VAT podatnicy powinni ewidencjonować za pomocą kas rejestrujących sprzedaż dokonywaną na rzecz osób prywatnych (tj. osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych). Istnieją jednak zwolnienia z tego obowiązku, które na lata 2015–2016 określa rozporządzenie ministra finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (dalej: rozporządzenie).

Mając to na uwadze, trzeba wyjaśnić, że usługi organizacji obozów dla dzieci i młodzieży klasyfikowane są w grupowaniu PKWiU o symbolu 55.20.19.0 (pozostałe usługi obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania bez obsługi). Na podstawie par. 2 ust. 1 w zw. z poz. 20 załącznika do wskazanego rozporządzenia usługi świadczone przez obozowiska dla dzieci klasyfikowane w tym grupowaniu są zaś zwolnione z obowiązku ewidencjonowania.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane