Ta, która wygra, otrzyma ponad 9 mln zł.
Oferty złożyły: konsorcjum spółek Unique One Sp. z o.o. (lider konsorcjum) i Nuorder Sp. z o.o. oraz konsorcjum spółek FM PRO Sp. z o.o. (lider konsorcjum), Playprint Polska Sp. z o.o., Grymark Sp. z o.o.
Loteria ma skłonić obywateli do brania paragonów fiskalnych. Zachętą mają być comiesięczne losowania, w których będzie można wygrać samochody osobowe, tablety i notebooki. Liczyć się będą jednak tylko dowody zakupu wystawione na co najmniej 10 zł. Dodatkowo nagradzane mają być paragony za wybrane usługi. Upominek otrzyma też przedsiębiorca, który wystawił paragon premiowany nagrodą główną.
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, Loteria Paragonowa ma ruszyć już jesienią. Pierwszy etap będzie trwał 12 miesięcy. Firma, która wygra przetarg, zajmie się kompleksową obsługą tej inicjatywy. Będzie również odpowiedzialna za zakup nagród, zaprojektowanie i utrzymanie strony internetowej loterii. Zaplanuje też i przeprowadzi kampanię promocyjną w internecie, zorganizuje profesjonalną linię telefoniczną help-desk, przygotuje materiały informacyjne i promocyjne. Ponadto zaprojektuje studio TV na potrzeby loterii.