statystyki

Budżet państwa nie dopłaca do wynajęcia drogiego prawnika

autor: Katarzyna Bajak09.02.2015, 07:25; Aktualizacja: 09.02.2015, 08:54

Zewnętrzne usługi kancelarii prawnych nie zawsze są w całości kosztem uzyskania przychodu – potwierdził WSA w Warszawie.

Chodziło o bank zaliczający do kosztów uzyskania przychodu nieściągalne wierzytelności. Jednym ze sposobów na udokumentowanie tego jest sporządzenie protokołu nieściągalności. Musi z niego wynikać, że przewidywane koszty procesowe i egzekucyjne związane z dochodzeniem wierzytelności byłyby równe albo wyższe od jej kwoty (art. 16 ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT).


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • q(2015-02-09 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    tzn. jakich kwot ?!, w ocenie kogo, dlaczego i kogo dotyczy, czy to ma prowadzić moze do dalszego zubożenia, klient się „dowie” i bezzasadnie dlatego min obniży bo gdzieś tak napisali, zarobki są marne, ledwie starcza na część opłat, nie ma stałego najlepiej chyba dobrze płatnego źródła finansowania z budżetu , trzynastek, czternastek, wszelkich urlopów, preferencyjnych przejść na emerytury, itp., tak „zmienili czasy”, hamując wszelki niemal „biznes” min w wolnych zawodach i co się da tu i tam bez żadnej odpowiedzialności, że to nieodzowne, poza tym cała ta instytucja kosztów, to jak mówią różne „mafje rządzące” w różnych wypowiedziach o różnych kwestiach„przerosty formy nad treścią” itp., a mało co dla większości raczej z tego wynika przy rzeczywiście poniesionych kosztach, z reguły większych bezzwrotnie, dla jednych min darmowa reklama w walce o stołki, a dla wielu jedynie BRAK PIENIĘDZY I ZDROWIA A TO NIEMAL NAJGORSZE CO MOŻE CZŁOWIEKA SPOTKAĆ ! A SŁUŻBA ZDROWIA MIN„BEZPŁATNA” I W ZASADZIE DROGA !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane