statystyki

Budżet państwa nie dopłaca do wynajęcia drogiego prawnika

autor: Katarzyna Bajak09.02.2015, 07:25; Aktualizacja: 09.02.2015, 08:54

Zewnętrzne usługi kancelarii prawnych nie zawsze są w całości kosztem uzyskania przychodu – potwierdził WSA w Warszawie.

Chodziło o bank zaliczający do kosztów uzyskania przychodu nieściągalne wierzytelności. Jednym ze sposobów na udokumentowanie tego jest sporządzenie protokołu nieściągalności. Musi z niego wynikać, że przewidywane koszty procesowe i egzekucyjne związane z dochodzeniem wierzytelności byłyby równe albo wyższe od jej kwoty (art. 16 ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT).


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • q(2015-02-09 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    tzn. jakich kwot ?!, w ocenie kogo, dlaczego i kogo dotyczy, czy to ma prowadzić moze do dalszego zubożenia, klient się „dowie” i bezzasadnie dlatego min obniży bo gdzieś tak napisali, zarobki są marne, ledwie starcza na część opłat, nie ma stałego najlepiej chyba dobrze płatnego źródła finansowania z budżetu , trzynastek, czternastek, wszelkich urlopów, preferencyjnych przejść na emerytury, itp., tak „zmienili czasy”, hamując wszelki niemal „biznes” min w wolnych zawodach i co się da tu i tam bez żadnej odpowiedzialności, że to nieodzowne, poza tym cała ta instytucja kosztów, to jak mówią różne „mafje rządzące” w różnych wypowiedziach o różnych kwestiach„przerosty formy nad treścią” itp., a mało co dla większości raczej z tego wynika przy rzeczywiście poniesionych kosztach, z reguły większych bezzwrotnie, dla jednych min darmowa reklama w walce o stołki, a dla wielu jedynie BRAK PIENIĘDZY I ZDROWIA A TO NIEMAL NAJGORSZE CO MOŻE CZŁOWIEKA SPOTKAĆ ! A SŁUŻBA ZDROWIA MIN„BEZPŁATNA” I W ZASADZIE DROGA !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane