Duże firmy i podatkowe grupy kapitałowe mają obowiązek informowania o realizacji strategii podatkowej. Z obowiązku tego należy wywiązać się do dnia zakończenia roku podatkowego - przypomina w środowym komunikacie Ministerstwo Finansów.

Jak podkreślono w komunikacie resortu, duże przedsiębiorstwa i podatkowe grupy kapitałowe mają obowiązek poinformowania naczelnika urzędu skarbowego o adresie strony internetowej, na której umieszczone są informacje o realizowanej strategii podatkowej.

Ministerstwo przypomniało, że z obowiązku tego należy wywiązać się do dnia zakończenia roku podatkowego. Termin pierwszej publikacji informacji o realizacji strategii i przekazania właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego linku do strony internetowej dla większości podatników minął 31 grudnia 2021 r. - dodano.

Zaznaczono, że w przypadku przesuniętego roku podatkowego informacje należy przekazać do dnia zakończenia roku podatkowego. Przykładowo: gdy rok podatkowy rozpoczął się 1 października 2020 r. i zakończył 30 września 2021 r. – termin upływa 30 września 2022 r. (PAP)