statystyki

Zarabiasz na reklamach? Dowiedz się, jak fiskus traktuje twoje dochody

autor: Magdalena Majkowska12.06.2014, 07:27; Aktualizacja: 12.06.2014, 09:31
Reklama

Umowa, na podstawie której podatnik udostępnienia powierzchnię reklamową w sieci, jest umową nienazwanąźródło: ShutterStock

Podatnik, który udostępnia miejsce ogłoszeniowe na własnej stronie internetowej, nie płaci zaliczek w trakcie roku. Musi wykazać dochód w zeznaniu PIT-36 wraz z innymi, opodatkowanymi według skali – wyjaśnił dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy.

Z pytaniem zwrócił się podatnik, który przystąpił do programu realizowanego przez irlandzką firmę. Akceptując regulamin, umożliwił jej wyświetlanie na swojej stronie internetowej treści reklamowych. Wysokość wynagrodzenia nie była ustalona. Ma zależeć od liczby odsłon strony internetowej.

Podatnik miał wątpliwości, jak rozliczyć przychody z tego tytułu. Był zdania, że jest to działalność wykonywana osobiście i że może odliczać 20-proc. koszty uzyskania przychodu. We wniosku o interpretację zastrzegł, że nie jest przedsiębiorcą, ponieważ wykonywane przez niego czynności nie mają charakteru ciągłego, a przychody uzyskuje nieregularne (kilka wpłat rocznie).


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane