Zadania dla fiskusa: ukrócić wyłudzenia. Na celownik bierze emerytów i młodzież

autor: Grażyna Leśniak27.05.2013, 07:07; Aktualizacja: 27.05.2013, 08:04
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Korzystasz z wirtualnego biura? Kupiłeś gotową spółkę? Działasz w branży o wysokim ryzyku, np. paliwowej? Urząd skarbowy weźmie cię teraz pod lupę. Najbardziej ryzykowne grupy to emeryci i młodzież.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • zniesmaczona(2013-06-19 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ministrunio Rostowski wprowdza nam stalinizm skarbowy.
    A co powiecie drodzy czytelnicy jak sie dowiecie, tak w okolicach sierpnia-listopada br, ze handel stala zostaje wyjety z ustawy o VAT? Argumentacja bedzie taka, ze koszty scigania tych przestepstw sa tak duze, drobnym drukiem - US intelektualnie przegrywaja walke o VAT ze stali, ze trzeba o vacie zapomniec. W gre wchodzi kwota tuz pod 1 miliard zl.
    Juz w tej dyrektywie widac rezygnacje ministra z walki ze stalowymi przekretami.
    Byc moze myle sie (?), pozyjemy, zobaczymy, wreszcie to tylko kilkadziesiat dni.

    Odpowiedz
  • stary czyli emeryt(2013-06-04 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nie lepiej zabrać się za młodych pseudodoradców rolnych wyłudzających miliony za fałszywe audyty gospodarstw rolnych.

    Odpowiedz
  • bulterier(2013-05-30 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    A pawełka piskorskiego zostawili w spokoju. To się nazywa demokracja.

    Odpowiedz
  • EWA(2013-05-28 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    do 10-tki dobre bo ... prawda!!!

    Odpowiedz
  • Precz z cenzurą na ....(2013-05-27 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    ...POrtalu GP!!!

    Odpowiedz
  • Dobrze wam tak!!! Daliście się.....(2013-05-27 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    ...MATOŁY wystraszyć PiSem - NAJLEPSZĄ PARTIĄ W HISTORII POLSKI!!! NAJLEPSZYM PREMIEREM BYŁ JAROSŁAW KACZYŃSKI! ŚP.PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO - NAJLEPSZEGO POLSKIEGO PREZYDENTA,DBAJĄCEGO O INTERESY POLSKI I WIELKIEGO PRZYJACIELA POLAKÓW...RYŻY BANDZIOR ZLIKWIDOWAŁ! TEN RUSKO-NIEMIECKI PACHOŁEK!! RYŻA MAFIA GNĘBI I WRĘCZ FIZYCZNIE LIKWIDUJE LUDZI UCZCIWYCH I MĄDRYCH!!! DALEJ SŁUCHAJCIE BZDETÓW NA TVN-ie I W GÓ...WNIE WYB. A ZOBACZYCIE, CO WAS JESZCZE CZEKA!!! JESZCZE WAM MAŁO???!! COŚCIE NAROBILI Z TĄ POLSKĄ???!!! BEZMYŚLNA CHO.Ł.OTA!

    Odpowiedz
  • miliony na górze(2013-05-27 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    To jest wielki jeden burdel , brak słów na tych rządzących i urzędników. Niedawno społeczeństwo było zdrowsze i został przez po po popaprańców wydłużony wiek emerytalny. A teraz już po 70 jest chore i nie kumate . Wybraliście to macie , płaczcie i płaccie robole i ciułacze to do roboty tylko nie oszukiwać !

    Odpowiedz
  • BYDGOSZCZANKA(2013-05-27 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nam, opiekunom osób niepełnosprawnych zabierane są świadczenia w tym przyznane bezterminowo- szczegóły na "wykluczeni opiekunowie" ( tam również dwie petycje kierowane do Rządu ).

    Odpowiedz
  • fikus(2013-05-27 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    lekarzom i prawnikom kasy fiskalne zamontować, a kraj stałby się melekiem i miodem płynący

    Odpowiedz
  • arek(2013-05-27 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    Przyciąć złodziejom gigantyczne niczym nieuzasadnione wynagrodzenia, tzw. "kominy płacowe" do 15 tys. zł, to w budżecie na wszystko starczy

    Odpowiedz
  • szewc(2013-05-27 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Dużo lepszy efekt uzyskano by gdyby zajęto się dochodami, rzekomo bardzo biednych rolników, którzy korzystają z czego się da ( stypendia dla dzieci, darmowe obiadki bo babie się nie chce gotować lub pracuje za granicą albo na czarno, zapomogi z MOPS, z kościoła dary, dopłaty z Unii za sam fakt posiadania ziemi, a ziemię wydzierżawi i jeszcze za dzierżawę bierze), a jeżdzą autami drogimi mają zerowe dochody...

    Odpowiedz
  • Małgorzata(2013-05-27 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    A może by się tak zajeli własnymi DUPAMI...byleby tego człowieka udręczyć...Polacy powinni dostawać medale ,że są takimi racjonalizatorami i potrafią przeżyć w tej cholernie zakłamanej POLSCE...Co za kraj!

    Odpowiedz
  • USia(2013-05-27 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    W tych założeniach chodzi przede wszystkim o to żeby ścigać tych co faktycznie nie prowadzą żadnej działalności a nie tych, których działalność istnieje i jest namacalna i nikomu nie będzie się opłacało zajmować starszym panem prowadzącym np sklep, w którym na półkach leżą towary. Ale to i tak za chwilę będzie przeszłość bo już dzisiaj można stwierdzić, że w oszustwa podatkowe zaczynają się "bawić" podatnicy, którzy mają realną działalność i funkcjonują na rynku wiele lat.

    Odpowiedz
  • marian(2013-05-27 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    to dopiero zacznie się rzeź przedsiębiorców, na której najbardziej ucierpią ci, co najmniej oszukują... bo tych najłatwiej ukarać... a potem rząd będzie się chwalić, że "zaoszczędził" miliardy złotych...

    Odpowiedz
  • Sdziadek(2013-05-27 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz jak zobaczą kogos z kromka chleba a nie wytlumacza z kad ja ma to mu FISKOS zabierze. Porządek musi być!!! Ostatnio mamy czyste powietrze bo Polacy nie maja już po czym puszczac bakow. Tego z AMBER GOLD Baka wypuścili i smrodu tez niema!!!

    Odpowiedz
  • ja(2013-05-27 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    zus to zlodzieje

    Odpowiedz
  • wiktor(2013-05-27 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Minister Rostowski ma dobrego nosa. Wie jakimi ścieżkami poruszają się oszuści,chcący się wzbogacić cudzym kosztem.Wprawdzie wyłuskać z worka plew ziarenko jest bardzo trudno,ale wysiłek się opłaci.Ogólnie wiadomo,że w społeczeństwie pokutuje lekkie przyzwolenie na różne naruszające prawo działania tych,co to nie pracują a żyją w dostatku.

    Odpowiedz
  • zosia(2013-05-27 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    FOLWARK ZWIERZĘCY ORWELLA ,nadal aktualny w POLSCE ,świnie dorwały się do władzy .

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2013-05-27 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Należy znieść wszystkie ulgi, Vaty, sraty itd. Wprowadzić dziesięcinę od wszystkiego i szlus. 1/10 części wartości rzeczy, usługi itp. ściągać od ręki a nie za miesiąc czy kwartał. Administrację państwową zmniejszyć do max. 100.000 pracowników. W wyższych stanowiskach obniżyć pensje o połowę i żadnych premii, trzynastek itp. i do roboty ! Pracownik na państwowym stanowisku po przekręcie, łapówie zakaz pracy jako umysłowy, do łopaty (do usypywania wałów przeciwpowodziowych i pogłębiania rowów i kanałów) do końca swego życia i szlus ! Roboty to u nas nie brakuje PANIE i PANOWIE , nie brakuje i nie zabraknie !!! Dla każdego wystarczy aż nadto !!!

    Odpowiedz
  • praktykant -notarialny(2013-05-27 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wszystkim wiadomo i Urzedom Skarbowym tez DLUZNIKOW majatki zostaly poprzepisywane na dzieci i co im zrobicie dzieci nie odpowiadaja za rodzicow.HA HA HA.

    Odpowiedz