50 tys. przedsiębiorców będzie musiało kupić kasy fiskalne

autor: Patrycja Otto14.11.2012, 09:30; Aktualizacja: 14.11.2012, 09:35
Kasa fiskalna

Kasa fiskalnaźródło: ShutterStock

Obowiązkiem posiadania kasy mają zostać objęci ci, którzy wcześniej stracili zwolnienie ze względu na przedmiot prowadzonej działalności, a których obrót za 2012 r. przekroczy 20 tys. zł, a nie jak dotąd 40 tys. zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • ...(2012-11-14 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    Interes kwitnie, panie Ministrze

    Odpowiedz
  • wjw(2012-11-14 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Po co ustalać wysokość obrotu ? Kasy dla wszystkich i już ! To będzie prawdziwa równość gospodarcza.

    Odpowiedz
  • Teresa(2012-11-14 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Dla kogo ta kasa za kasy?

    Odpowiedz
  • Lesław(2012-11-14 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Lobby producentów kas działa.
    Jak się to ma do likwidowania barier w działalności gospodarczej?

    Odpowiedz
  • k(2012-11-14 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    2013 a nie 2012

    Odpowiedz
  • jmk(2012-11-14 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    rynek ,rynek i drobne sklepy gdzie nie ma kas tam jest prawdziwy biznez, ja splajtowałam bo miałam kasę a inni maja się dobrze ,kupuja bez vat-u ,nie płacą podatków i śmieją się z takich jak ja frajerów,prowadziłam handel w sklępie 20 lat ,a przez to że byłam uczciwa splajtowałam, kasa, pracownik zarejestrowany uczciwie ja tak robiłam,ale to nie się nie opłaca TRZEBA OSZUKIWAĆ ,WTEDY ZAROBISZ <JA STRACIŁAM< o kas ,nie rejestrować pracowników, nie pokazywać dochodów to wtedy zarobisz!tak robią wszyscy co nie mają kas

    Odpowiedz
  • aldona(2012-11-14 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyne co się w Polsce opłaca to kraśc i oszukiwać no i nie dać sie zlapać. Jakie państwo takie społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • J(2012-11-14 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Co z elzabem? Artykul sponsorowany przez konkurencje!

    Odpowiedz
  • Lek , dent.(2012-11-14 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Czy technicy dentystyczni wykonujący nielegalnie pracę lekarzy dentystów też będą musieli wykazywać w kasie fiskalnej wykonane czynności, do których uprawnienia maja tylko lekarze.

    Odpowiedz
  • aaaa(2012-11-14 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    duża część przedsiębiorców nie drukuje paragonu klientowi /firmy budowlano - remontowe, usługi kosmetyczne, rehabilitacyjne itd/

    Odpowiedz
  • prowadzący działalność(2012-11-14 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    A Wietnamczyk i Bułgar dalej będzie handlował na lewo.
    Polska-chory i dziki kraj.

    Odpowiedz
  • ola(2012-11-14 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    A kto z was dostał paragon w prywatnym gabinecie lekarskim ???.jakieś 4 lata temu robiłam leczenie kanałowe we Wrocławiu, oczywiście prywatnie. Duża przychodnia . Koszt leczenia to ok. 1200zł. Nie mogłam sie doprosić ani rachunku ani paragonu. Dentystka stwierdziła ,że nie jest księgową i nie zna sie na rachunkach. drugi przykład Wrocław ortodonta . na pytanie o rachunek pani dr. stwierdziła ,że jak chcę rachunek to muszę wiedzieć ,że ten cennik co wisi w poczekalni to CENY NETTO, A w ogóle po co to pani ?

    Odpowiedz
  • kil(2012-11-14 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy kasy fiskalne w fartuchach lekarskich z łóżko w szpitalu???

    Odpowiedz
  • Druid(2012-11-15 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    Tiaaaaaa, a więc najlepiej będzie zatrudnić się gdzieś na 1/16-tą etatu i wykonywać prace na zlecenie/o dziełko. I Wacików nie będzie, podacik ino 14,5%, a kaska (ta fiskalna) zbędna - w odróżnieniu od tej szeleszczącej.

    Odpowiedz
  • US(2012-11-15 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    W kasy fiskalne należy w pierwszej kolejności wyposażyć wszystkie kościoły.

    Odpowiedz
  • Temida(2012-11-15 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    I dlatego właśnie ZAWSZE TRZEBA PROSIĆ O PARAGON lub WYSTAWIENIE RACHUNKU, gdy przedsiębiorca nie podlega obowiązkowi posiadania kasy fiskalnej!!!
    Nie bądźmy frajerami, dopóki będziemy się godzić na złodziejstwo i cwaniactwo, dopóty gospodarka będzie w czarnej d... dziurze!
    Żeby choć trochę naciąć, a najlepiej poderżnąć gardło wyniszczającej polską gospodarkę szarej sterfie.
    Prosić o rachunek to nie wstyd, WSTYDEM JEST NIE WRĘCZYĆ GO KLIENTOWI!!!

    Odpowiedz
  • serwisant(2012-11-15 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    co z Elzabem? Przecież należy już do grupy kapitałowej COMP.

    Odpowiedz
  • serwisant(2012-11-15 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby kościół wszedł na kasy to załatalibyśmy dziurę budżetową. Niestety póki kościół siedzi w sejmie to nie ma na to szans.

    Odpowiedz
  • znający branze(2012-11-15 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    do 9
    wystarczy obnizyć ceny. taki lekarzyk kupuje protezę za 100-150zł a sprzedaje za 600-900zł inwestując 50 groszy w mase wyciskową. obniż cene do 300zł a i tak bedziesz miał min 100% narzutu. większość nawet poprawnego wycisku nie umie pobrać a sie mądrują. protezy dla lekarzy sa robione z odpadów poprodukcyjnych bo co za proteze można zrobić za 100zł a taki lekarzyk wiecej nie zapłaci.

    Odpowiedz
  • ja(2012-11-15 19:00) Zgłoś naruszenie 00