50 tys. przedsiębiorców będzie musiało kupić kasy fiskalne

autor: Patrycja Otto14.11.2012, 09:30; Aktualizacja: 14.11.2012, 09:35
Kasa fiskalna

Kasa fiskalnaźródło: ShutterStock

Obowiązkiem posiadania kasy mają zostać objęci ci, którzy wcześniej stracili zwolnienie ze względu na przedmiot prowadzonej działalności, a których obrót za 2012 r. przekroczy 20 tys. zł, a nie jak dotąd 40 tys. zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • leszek(2013-02-25 06:54) Zgłoś naruszenie 00

    co z szewcami

    Odpowiedz
  • pepe(2013-01-17 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    za chwile nam karzą posiadać kasy w domach!

    Odpowiedz
  • adagio(2013-01-10 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    A podobno prawo nie miało działać wstecz,limit 40,ale przekroczysz 20 i kasa!

    Odpowiedz
  • ub(2012-11-17 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Bijecie się ludzie między sobą jak jedynym winnym jest źle zarządzane państwo, od roku mniej więcej 2000 odczuwam spadek jakości życia. Czy to tylko ja czy wiekszość tak ma.

    Odpowiedz
  • producent(2012-11-17 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    a moze by tak wreszcie wzieli sie za handlujacych na rynkach i bazarach.Ci dopiero sobie zyja nie placac zadnych podatkow.Po kilka samochodow po kilka domow zyja w przepychu i smieja sie z tych co placa podatki.Wystarczy udac sie na targowisko ze zbozem, tam tylko co 10- ty jest rolnikiem sprzedajacym wyprodukowane przez siebie plody a reszta to handlarze.Co robi urzad skarbowy i policja.Czy tak trudno ustalic,ze to handlarz i czy rzeczywiscie produkuje czy posiada ziemie a jak tak to czy wogole ja uprawia i co na niej sieje.Wescie sie wreszcie za tych cwaniakow wykorzystujacych rolnikow i oszukujacych skarb panstwa.

    Odpowiedz
  • Temida(2012-11-17 01:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do 20
    Nie mam dzieci, pracowników rejestruję, wszystkie podatki płacę, kosztów nie "kupuję". widać, że nękają Cię wyrzuty sumienia we własnym temacie.

    Odpowiedz
  • bezrobotny(2012-11-16 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    to zlikwiduja biednych drobnych ciułaczy jak jest nedza to teraz bedze szara strefa i ubustwo

    Odpowiedz
  • ja(2012-11-15 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    ty temida ty taki prawy a ciekawe czy opiekunke dla dziecka zarejestrowałeś i płaciłeś od niej zus

    Odpowiedz
  • znający branze(2012-11-15 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    do 9
    wystarczy obnizyć ceny. taki lekarzyk kupuje protezę za 100-150zł a sprzedaje za 600-900zł inwestując 50 groszy w mase wyciskową. obniż cene do 300zł a i tak bedziesz miał min 100% narzutu. większość nawet poprawnego wycisku nie umie pobrać a sie mądrują. protezy dla lekarzy sa robione z odpadów poprodukcyjnych bo co za proteze można zrobić za 100zł a taki lekarzyk wiecej nie zapłaci.

    Odpowiedz
  • serwisant(2012-11-15 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby kościół wszedł na kasy to załatalibyśmy dziurę budżetową. Niestety póki kościół siedzi w sejmie to nie ma na to szans.

    Odpowiedz
  • serwisant(2012-11-15 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    co z Elzabem? Przecież należy już do grupy kapitałowej COMP.

    Odpowiedz
  • Temida(2012-11-15 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    I dlatego właśnie ZAWSZE TRZEBA PROSIĆ O PARAGON lub WYSTAWIENIE RACHUNKU, gdy przedsiębiorca nie podlega obowiązkowi posiadania kasy fiskalnej!!!
    Nie bądźmy frajerami, dopóki będziemy się godzić na złodziejstwo i cwaniactwo, dopóty gospodarka będzie w czarnej d... dziurze!
    Żeby choć trochę naciąć, a najlepiej poderżnąć gardło wyniszczającej polską gospodarkę szarej sterfie.
    Prosić o rachunek to nie wstyd, WSTYDEM JEST NIE WRĘCZYĆ GO KLIENTOWI!!!

    Odpowiedz
  • US(2012-11-15 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    W kasy fiskalne należy w pierwszej kolejności wyposażyć wszystkie kościoły.

    Odpowiedz
  • Druid(2012-11-15 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    Tiaaaaaa, a więc najlepiej będzie zatrudnić się gdzieś na 1/16-tą etatu i wykonywać prace na zlecenie/o dziełko. I Wacików nie będzie, podacik ino 14,5%, a kaska (ta fiskalna) zbędna - w odróżnieniu od tej szeleszczącej.

    Odpowiedz
  • kil(2012-11-14 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy kasy fiskalne w fartuchach lekarskich z łóżko w szpitalu???

    Odpowiedz
  • ola(2012-11-14 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    A kto z was dostał paragon w prywatnym gabinecie lekarskim ???.jakieś 4 lata temu robiłam leczenie kanałowe we Wrocławiu, oczywiście prywatnie. Duża przychodnia . Koszt leczenia to ok. 1200zł. Nie mogłam sie doprosić ani rachunku ani paragonu. Dentystka stwierdziła ,że nie jest księgową i nie zna sie na rachunkach. drugi przykład Wrocław ortodonta . na pytanie o rachunek pani dr. stwierdziła ,że jak chcę rachunek to muszę wiedzieć ,że ten cennik co wisi w poczekalni to CENY NETTO, A w ogóle po co to pani ?

    Odpowiedz
  • prowadzący działalność(2012-11-14 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    A Wietnamczyk i Bułgar dalej będzie handlował na lewo.
    Polska-chory i dziki kraj.

    Odpowiedz
  • aaaa(2012-11-14 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    duża część przedsiębiorców nie drukuje paragonu klientowi /firmy budowlano - remontowe, usługi kosmetyczne, rehabilitacyjne itd/

    Odpowiedz
  • Lek , dent.(2012-11-14 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Czy technicy dentystyczni wykonujący nielegalnie pracę lekarzy dentystów też będą musieli wykazywać w kasie fiskalnej wykonane czynności, do których uprawnienia maja tylko lekarze.

    Odpowiedz
  • J(2012-11-14 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Co z elzabem? Artykul sponsorowany przez konkurencje!

    Odpowiedz