Podatek od deszczu nowym sposobem na ratowanie budżetu

09.10.2012, 08:09; Aktualizacja: 09.10.2012, 08:13
Deszcz

Deszczźródło: ShutterStock

Podatek pobierany od wód opadowych kierowanych do kanalizacji z dachów budynków ma ratować gminne budżety. Opłata liczona jest od powierzchni dachu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • Karina(2012-10-11 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Deszczówka z mojego dachu powiększa zasoby wód , więc to mnie państwo powinno płacić. Głupotę powinno się leczyć w psychiatryku.

    Odpowiedz
  • aaa(2012-10-12 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    Co te deb... wymyślają,chyba ich poj,,,.

    Odpowiedz
  • stworzyć podatek dla nie pracujacych posłów i(2012-10-13 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    senatorów=odpowiedni do wielkości wykazania się delikwenta podczas kadencji...

    Odpowiedz
  • Kenaj1952(2012-10-13 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    No nie te głupole już przechodzą siebie:podatek od kabli, deszczu i Bóg wie jeszcze od czego! A ja chcę aby nad moim ogrodem nie latały samoloty wojskowe, motolotnie itp bo przez nich rzadko pada i jest susza za którą mi nikt nie płaci! Mam mini oczyszczalnię i nikt mnie nie zmusi do podłączenia się do kanalizy by nabijać kabzę idiotom,przemyślałem to wcześniej.

    Odpowiedz
  • keti(2012-10-14 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    a w Bielsku-Białej taki "podatek" jest już wprowadzony od 2 lat, jest to dodatkowa pozycja na fakturze sieci wodociągowej, średnio 30-40zł dodatkowo co rachunek, były nawet prowadzone kontrole czy domy mają rynny i gdzie płynie deszczówka...

    Odpowiedz
  • W te Lato deszczu było mało......(2012-10-15 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko przez Globalne Ocieplenie...To moze podatek ...Od braku Deszczu...Wieksze wpływy podatkowe będą

    Odpowiedz
  • Susełek(2012-10-16 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy wylewają swoje żale i niezadowolenie, fakt faktem pomysły rządzących są absurdalne, ale tak naprawdę co my robimy, tylko piszemy, może przykładem Hiszpanów, czy Greków powinniśmy wyjść na ulicę i zrobić zamieszania. będziemy siedzieć nadal cicho, wypisują komentarze, a durne ustawy będą wchodzić w życie...a PO, PiS, czy inne ugrupowania one wszystkie są takie same, za każdym razem mają poronione pomysły, sami sobie taki rząd wybraliśmy mamieni pustymi obietnicami.teraz za to płacimy

    Odpowiedz
  • koala(2012-10-16 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    a moze tak zainstalowac zbiorniki na wode desczowa i uzywac tejze wody w tolaleci -podlewaniu itp.

    Odpowiedz
  • dzidek(2012-10-16 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy tzw sklepy wielkopowierzchniowe będą też płaciły ten podatek? Mają przecież olbrzymie powierzchnie dachów, a parkingi jeszcze większe.
    Ale zapomniałem, PO "obdziera ze skóry" tylko Polaków, obcych nie ruszają.

    Odpowiedz
  • Igor 06(2012-10-16 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    W Radomiu rządzonym przez PiS już drugą kadencję podatek deszczowy został wprowadzony parę lat temu w poprzedniej kadencji.
    Z tego widać, że PO w temacie podatku deszczowego jest spóźnione o kilka lat. Wprowadzenie w Radomiu podatku deszczowego nie pomogło mieszkańcom Radomia, gdyż bezrobocie za rządów PiS było i jest największe z polskich miast o takiej wielkości.
    Uważam, że Radom jest bardzo źle rządzony. Często odwiedzany Radom przez prezesa PiS i stały nadzór posła Suskiego dobrobytu radomianom nie daje i bezrobocie nie spada lecz rośnie. Natomiast w Radomiu jest inicjatywa budowy 2 nowych pomników. Czyżby pomniki miały w przyszłości świadczyć o bogactwie radomian za rządów PiS?

    Odpowiedz