„Dziennik Gazeta Prawna” pod patronatem resortu finansów oraz Ernst & Young wybrał najlepsze urzędy skarbowe. Liderem jest Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze. Najlepsza izba działa w Bydgoszczy.
Nagrody dla urzędów i izb skarbowych w Polsce wręczone. Decydujące znaczenie miały: skuteczność i pracowitość urzędników. Tym samym zakończyliśmy VIII edycję rankingu urzędów skarbowych „Dziennika Gazety Prawnej”.
Klasyfikacja generalna / DGP
Najwięcej nagród zdobył Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze. Jego naczelnik, Włodzimierz Obworski, podkreślał, że to wysiłek wszystkich pracowników urzędu. – Nasz urząd jest wzorowy. Staramy się szanować podatników i jak najlepiej wykonywać swoją pracę. To dla nas wielkie wyróżnienie, że ten trud został doceniony – dziękował Włodzimierz Obworski.
Klasyfikacja skuteczności i efektywności / DGP
Najlepszy wynik po połączeniu punktów za skuteczność i efektywność zebrała Izba Skarbowa w Bydgoszczy i to ona znalazła się na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęła Izba Skarbowa w Szczecinie, a trzecie Izba Skarbowa w Krakowie.
Dużo więcej zwycięzców jest wśród urzędów skarbowych. Tu pierwsze miejsca zajęły urzędy w: Gołubiu-Dobrzyniu, Zduńskiej Woli, Tychach, Nowym Targu, Brzesku, Krasnymstawie i Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze.
– Ogromna praca urzędników w połączeniu ze zmianami legislacyjnymi wpływa istotnie na modyfikację zasad poboru podatków oraz prowadzenia kontroli podatkowej. Podatnik i urzędnik powinni być w dzisiejszych czasach partnerami. I to na każdym etapie kontaktu – komentuje nasz ranking szef urzędników Andrzej Parafianowicz, wiceminister finansów.