Czy jest ulga na dziecko niepełnosprawne

Podatniczka samotnie wychowuje 24-letnią córkę, która jest osobą niepełnosprawną od urodzenia i otrzymuje z tego tytułu rentę socjalną. Córka nie pracuje i nie studiuje. Czy przysługuje na nią ulga?

Czy dziecko z ulgą rozlicza się samodzielnie

Córka w roku podatkowym studiowała oraz podjęła pracę na umowę zlecenie z łącznym dochodem 2 tys. zł. Czy w związku z tym należy się cała ulga prorodzinna oraz czy córka powinna rozliczyć się indywidualnie?

Czy ryczałt z najmu pozbawia odliczenia

Dziecko na podstawie darowizny nabyło mieszkanie. Jest ono wynajmowane, a uzyskany przychód opodatkowany ryczałtem ewidencjonowanym. W 2009 roku dziecko ukończyło 18 lat. Od tego momentu dochody z wynajmu wyniosły 3,5 tys. zł. Czy rodzice utracili ulgę za 2009?

Czy można odliczyć ulgę, gdy był dochód z giełdy

23-letni student nie pracuje. W ubiegłym roku uzyskał jednak dochody z giełdy (ze zbycia akcji) w wysokości 3,5 tys. zł. Czy przysługuje ulga na syna?

Czy renta wpływa na limit dochodu dziecka

Student od maja ubiegłego roku pobierał rentę rodzinną, pod koniec roku podjął pracę. Dochód z umowy o pracę to 2,5 tys. zł. Czy dochód z renty rodzinnej również wpływa na wysokość dochodu, od którego uzależniona jest ulga?

Czy odliczenie przysługuje za okres nauki dziecka

Córka podatnika ukończyła liceum w maju 2009 r. i nie rozpoczęła dalszej nauki. Za jaki okres przysługuje ulga? Czy tylko za miesiące, w których uczęszczała do szkoły?

Czy ulgę uwzględnia się za każdy miesiąc nauki

Od marca 2009 r. córka zrezygnowała ze studiów. W październiku 2009 r. rozpoczęła naukę na nowym kierunku. Cały rok nie pracowała i była na utrzymaniu rodziców. Czy przysługuje ulga za część roku?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak korzystać z ulgi prorodzinnej na dzieci pełnoletnie.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.