Ulga prorodzinna przysługuje na dzieci pełnoletnie, które spełniają warunki niezbędne do odliczenia. Dzieci niepełnosprawne objęte są ulgą bez względu na wiek.

Czy jest ulga na dziecko niepełnosprawne

Podatniczka samotnie wychowuje 24-letnią córkę, która jest osobą niepełnosprawną od urodzenia i otrzymuje z tego tytułu rentę socjalną. Córka nie pracuje i nie studiuje. Czy przysługuje na nią ulga?

Czy dziecko z ulgą rozlicza się samodzielnie

Córka w roku podatkowym studiowała oraz podjęła pracę na umowę zlecenie z łącznym dochodem 2 tys. zł. Czy w związku z tym należy się cała ulga prorodzinna oraz czy córka powinna rozliczyć się indywidualnie?

Czy ryczałt z najmu pozbawia odliczenia

Dziecko na podstawie darowizny nabyło mieszkanie. Jest ono wynajmowane, a uzyskany przychód opodatkowany ryczałtem ewidencjonowanym. W 2009 roku dziecko ukończyło 18 lat. Od tego momentu dochody z wynajmu wyniosły 3,5 tys. zł. Czy rodzice utracili ulgę za 2009?

Czy można odliczyć ulgę, gdy był dochód z giełdy

23-letni student nie pracuje. W ubiegłym roku uzyskał jednak dochody z giełdy (ze zbycia akcji) w wysokości 3,5 tys. zł. Czy przysługuje ulga na syna?

Czy renta wpływa na limit dochodu dziecka

Student od maja ubiegłego roku pobierał rentę rodzinną, pod koniec roku podjął pracę. Dochód z umowy o pracę to 2,5 tys. zł. Czy dochód z renty rodzinnej również wpływa na wysokość dochodu, od którego uzależniona jest ulga?

Czy odliczenie przysługuje za okres nauki dziecka

Córka podatnika ukończyła liceum w maju 2009 r. i nie rozpoczęła dalszej nauki. Za jaki okres przysługuje ulga? Czy tylko za miesiące, w których uczęszczała do szkoły?

Czy ulgę uwzględnia się za każdy miesiąc nauki

Od marca 2009 r. córka zrezygnowała ze studiów. W październiku 2009 r. rozpoczęła naukę na nowym kierunku. Cały rok nie pracowała i była na utrzymaniu rodziców. Czy przysługuje ulga za część roku?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak korzystać z ulgi prorodzinnej na dzieci pełnoletnie.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.