PIT 2009: Złożenie e-PIT przynosi korzyści

autor: Łukasz Zalewski24.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.02.2010, 10:25

Złożenie zeznania przez internet pozwoli na szybkie rozliczenie z fiskusem za 2009 rok. Z możliwości tej powinni skorzystać m.in. podatnicy, którzy przebywają za granicą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • ~Kama(2010-04-13 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    złożyłam pit 37 osobiście w us 2 marca jak do tej pory żadnego zwrotu nie otrzymałam, a pani w us powiedziała, że potrwa to około 30 dni...

    Odpowiedz
  • Hatton(2010-04-01 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Warto również przejrzeć stronę www.e-deklaracje.gov.pl gdzie można złożyć PIT przez Internet

    Odpowiedz
  • Marianna(2010-03-02 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Wygląda na to, że to czy dostaniesz szybko zwrot kasy zależy od tego do jakiego Urzędu Skarbowego przesyłają twój e-pit i ile osób już tam się rozliczyło. Ja swój e-pit wysłałam przez darmowy programik www.e-pity.pl zajęło mi to kilka minut i po dwóch tygodniach już miałam zwrot nadpłaty na koncie :)

    Odpowiedz
  • Ula(2010-02-26 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    A ja złożyłam e-PIT i nadpłatę dostałam w ciągu 10 dni. PIT wysłałam z programu dio rozliczeń rocznych, który ma opcję "wyślij do US". Polecam

    Odpowiedz
  • do Miki:(2010-02-25 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    można skorzystać tylko najpierw musisz wysłać oświadczenie do US, że jedno z małżonków wyraża zgodę na złożenie zeznania przez drugą osobę

    Odpowiedz
  • mika(2010-02-25 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    czy drogą tą można przesłać Pit-37 w przypadku gdy podatnik rozlicza się sam? czy można też z małżonkiem i skorzystać z odliczeń?

    Odpowiedz
  • jóska(2010-02-24 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    potwierdzenie złożenia otrzymałam w ciągu minuty, mija prawie miesiąc, zwrotu nadpłaty jak do tej pory nie mam :)

    Odpowiedz
  • Paweł(2010-02-24 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie...po jakim czasie od zlozenia deklaracji PIT droga elektroniczna dostaliści zwrot nadplaconego podatku?

    Odpowiedz
  • i po co(2010-02-24 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    skoro mam iść i tak zanieść do us zaświadczenie że rozliczam się razem z mężem to i to zeznanie złożę !!!
    Głupota... jedni tak drudzy nie ...

    Odpowiedz
  • Kasia(2010-02-24 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    W tamtym roku rozliczenie złozyłam ososbiście w Urzędzie Skarbowym na początku lutego. Zwrot nadpłaconego podatku otrzymałam w ciągu 2 tygodni. W tym roku pokusiłam się o złożenie PITa drogą elektroniczną. PIT wysłałam bez problemu na koniec stycznia. Mija prawie miesiąc a zwrotu nadpłaty nie ma na koncie. Więc czy na pieniądze czeka się krócej ??

    Odpowiedz
  • taki jeden(2010-02-24 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    A ja tam wolę osobiście złożyć PITa do US. Postoję jedynie 10-15 minut w kolejce i po krzyku. I mam potwierdzenie czarno na białym. PITa wypełniam oczywiście poprzez aktualne programy dostępne w internecie.

    Odpowiedz
  • anila(2010-02-24 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Złożenie deklaracji zajęło mi 5 min. PIT 0 też jest w załączniku, wystarczy wpisać załącznik 1 w PIT 37 i reszta sama się robi. potwierdzenie dostałam prawie natychmiast. Nie jestem specjalistką od komputera ale wypełnienie deklaracji jest naprawdę dziecinnie proste. polecam.

    Odpowiedz
  • GK(2010-02-24 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Do Czytelnika: załączniki są, tylko trzeba najpierw wejść na ostatnią stronę i wpisać liczbę załączników, wtedy się pojawiają na końcu, pod deklaracją.

    Odpowiedz
  • GK(2010-02-24 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Złożyłam o 23. wieczorem, potwierdzenie dostałam w ciągu 5 minut. Szkoda tylko, że korekt nie można tą drogą składać. No i dobrze byłoby, aby wszystkie deklaracje składaĆ tą drogą.

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2010-02-24 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Do wymienionych formularzy brak jednak interaktywnych załączników. Do PIT 36L brak załącznika PIT/ B. Do PIT 37 brak PIT/0, PIT/D,PIT 2K/.
    Jak z tego widać PIT można złożyć elektronicznie przez internet załączniki trzeba zawieźć lub wysłać. Trzeba mieć dwa programy jeden do wypełnienia PIT drugi do załaczników. Samo życie.

    Odpowiedz