Bonusy od szefa należy opodatkować

07.01.2010, 03:00; Aktualizacja: 07.01.2010, 10:22

Pracownik, który otrzymał od szefa abonament medyczny, ubezpieczenie, kartę na napoje z automatu, powinien przychód z tych tytułów wykazać w rocznym PIT.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Lotar(2010-01-07 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    paranoja!

    Odpowiedz
  • Pytanie do MF -mój PRACODAWCA(2010-01-08 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    dostarcza mi energie elektryczną do komputera na którym czytam wiadomości z MF - czy tez mam od tej energii zapłacić POdatek?

    Odpowiedz
  • absurd podatkowy(2010-01-07 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    I w ten sposób, nawet legalnie pracując i płacąc na czas wszystkie podatki i świadczenia, dostajemy jasny i czytelny sygnał, że można nas załatwić bez mydła jeśli tylko podpadniemy odpowiedniej osobie tudzież instytucji.

    p.s. ciekawe czy minister i jego podopieczni ujmują w swych pitach ciasteczka i herbatkę, miejsca parkingowe, służbowe pojazdy, cokolwiek ?

    To jest właśnie odpowiedź ministerstwa na umieszczenie Polski na czele państw prze regulowanych, zbiurokratyzowanych, skorumpowanych i wrogich obywatelowi ze zbyt skomplikowanym systemem podatkowym - obowiązek ewidencjonowania zużycia papieru toaletowego w zakładowych toaletach, tak by pracownik mógł go sobie pod koniec roku wpisać w przychód i zapłacić należny podatek...

    Odpowiedz
  • JW - Legnica(2010-01-07 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Chory kraj. A jak wypił pół filiżanki kawy to wpisuje 50% przychodu ? A jak korzystał z toalety dla VIP-ów to oddanie stolca w takiej toalecie to też przychód. Pewnie tak dla fiskusa. Gdzie są granice absurdów ?
    Dodatkowa wskazówka dla pracodawcy. Wrzucać takie świadczenia do jednego worka, nie indywidualizować i będzie wszystko o.k.
    Widać Gazeta Prawna po przejęciu Dziennika wchodzi w cudze buty i staje się zwyczajnym brukowcem, skoro pasjonują ją takie tematy.

    Odpowiedz
  • opitowany(2010-01-07 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    nikomu nie podpadniemy bo doliczenie tego typu świadczeń do przychodu pracownika to obowiązek pracodawcy i jest to wykazywane w odpowiednim "picie". Co do paranoi to taka sama paranoja istnieje od lat w więszkości krajów UE tylko, że nikt tego nie traktuje jako paranoi a jako oczywisty fakt. Miłego dnia.

    Odpowiedz
  • ana(2010-01-07 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do Pani autorki.Mój poprzednik ma racje ,to należy do pracodawcy zapłacic za pracownika podatek cokolwiek mu daje a nalezy opodatkowac, po co Pani od rana nerwy psuje podatnikom ."pracownik powinien wykazać przychód w rocznym PIT".

    Odpowiedz
  • całuśny(2010-01-07 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    a ja mam w d... takie straszenie, niech mnie pocałują wiadomo gdzie.

    Odpowiedz
  • guzik(2010-01-07 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli komuś kawa szkodzi na zdrowie (picie kawy w miejscu publicznym powinno być zabronione - jak palenie), i jej nie pije to dlaczego ma płacić podatek od tego przydziału

    Odpowiedz