statystyki

Jest już nowy wzór wieloletniej prognozy finansowej

autor: Magdalena Sobczak,24.08.2020, 09:43; Aktualizacja: 24.08.2020, 09:44
Ministerstwo Finansów podało, że dostosowany będzie też system, poprzez który przekazywane są WPF do regionalnych izb obrachunkowych i MF.

Ministerstwo Finansów podało, że dostosowany będzie też system, poprzez który przekazywane są WPF do regionalnych izb obrachunkowych i MF.źródło: ShutterStock

Od 14 sierpnia obowiązują przepisy wprowadzające uzupełniony o nowe wiersze wzór wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego.

Zmiana wzoru WPF wynikała z potrzeby dostosowania go do rozwiązań zawartych w ustawie z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374; ost.zm. Dz.U. z 2020 r. poz. 1106). Dzięki temu samorządy będą mogły wykazać ustawowe wyłączenia z limitu zadłużenia, które wprowadziła tarcza antykryzysowa. Teraz nowy wzór WPF zawiera wiersze dotyczące wprowadzonych ustawowych wyłączeń z limitu spłaty zobowiązań. Te dodane wiersze umożliwią wykazywanie przez samorządy danych dotyczących:


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane