Eksperci o matrycy VAT: Podobne towary będą jednakowo opodatkowane

28.06.2020, 09:34; Aktualizacja: 02.07.2020, 15:47
"Zmiana będzie korzystna, bowiem lista pozycji towarów i usług, które będą podlegać różnym stawkom zostanie znacznie skrócona. Nie będzie już dochodzić do takich sytuacji, jak mamy obecnie, kiedy sos musztardowy i musztarda są opodatkowane różnymi stawkami" - powiedział doradca podatkowy.

"Zmiana będzie korzystna, bowiem lista pozycji towarów i usług, które będą podlegać różnym stawkom zostanie znacznie skrócona. Nie będzie już dochodzić do takich sytuacji, jak mamy obecnie, kiedy sos musztardowy i musztarda są opodatkowane różnymi stawkami" - powiedział doradca podatkowy.źródło: ShutterStock

1 lipca br. wchodzi w życie nowa matryca VAT. Według doradców podatkowych dzięki temu podobne towary będą podlegać jednej stawce, nie będzie więc sytuacji, że musztarda jest opodatkowana inaczej niż sos musztardowy, jak obecnie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ŁapaćZłodzieja(2020-06-28 15:35) Zgłoś naruszenie 10

    Zemścili się na opozycji !!! Teraz ośmiorniczki będą droższe - nie 50 zł (jak to kiedyś szastała pieniędzmi zła opozycja) a co najmniej 55 !!! Bo 2 MILIARDY na własną propagandę w TVPiS albo 5 MILIARDÓW rozkradzionych ze SKOK-ów to przecież pikuś przy OŚMIORNICZKACH !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane