statystyki

Odroczenie wejścia w życia matrycy. Mało realne, ale wciąż możliwe

autor: Agnieszka Pokojska17.06.2020, 08:29; Aktualizacja: 24.06.2020, 10:57
Zdarzało się już i to całkiem niedawno, że przepisy były nowelizowane już po upływie terminu wejścia ich w życie.

Zdarzało się już i to całkiem niedawno, że przepisy były nowelizowane już po upływie terminu wejścia ich w życie.źródło: ShutterStock

Nie zapadła decyzja o przesunięciu terminu wejścia w życie przepisów o nowej matrycy stawek VAT. Ale doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że tego typu zmiany są możliwe na ostatnią chwilę i to nawet z obejściem sejmowej procedury.

Przypomnijmy, że pierwotnie nowa matryca miała zacząć obowiązywać 1 kwietnia br., ale z powodu pandemii termin ten został przesunięty na 1 lipca 2020 r. Zdecydował o tym Sejm, uchwalając tarczę 1.0 (Dz.U. z 2020 r. poz. 568).

Jeśli nie zapadnie żadna nowa decyzja, to przepisy w tym zakresie wejdą w życie już za dwa tygodnie. Jednak Ministerstwo Finansów nie mówi ani „tak”, ani „nie”. Na pytania, które zadajemy przedstawicielom MF, słyszymy odpowiedź, że na razie nie ma decyzji o odroczeniu terminu. Nieoficjalnie jednak dowiadujemy się, że nie można wykluczyć, iż taka decyzja zapadnie.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane