statystyki

Trwają prace nad przygotowaniem nowej matrycy stawek VAT. Co się zmieni?

autor: Magdalena Majkowska06.06.2018, 07:34; Aktualizacja: 15.06.2020, 16:24
Konieczność nowelizacji przepisów dotyczących sposobu identyfikowania towarów i usług – w szczególności na potrzeby określenia zakresu stawek obniżonych – wynika z czasowego charakteru stosowania do celów VAT Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU 2008).

Konieczność nowelizacji przepisów dotyczących sposobu identyfikowania towarów i usług – w szczególności na potrzeby określenia zakresu stawek obniżonych – wynika z czasowego charakteru stosowania do celów VAT Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU 2008).źródło: ShutterStock

W Ministerstwie Finansów trwają już prace nad przygotowaniem nowej matrycy stawek podatku od towarów i usług.

O swoich planach resort pierwszy raz informował jeszcze w kwietniu (pisaliśmy o tym w DGP nr 75/2018). Teraz odniósł się do wątpliwości z tym związanych w odpowiedzi na interpelację poselską (nr 21924).

>>> WSZYSTKO O NOWEJ MATRYCY STAWEK VAT PRZECZYTASZ TUTAJ >>>

Ministerstwo zapewnia, że celem zmian nie jest ograniczenie liczby towarów objętych niższym VAT. Chodzi o maksymalne uproszczenie systemu stawek. Nowa matryca ma być prosta, przejrzysta i przyjazna w stosowaniu – zarówno przez podatników, jak i fiskusa. Wyeliminuje też dzisiejsze niekonsekwencje w stawkach VAT. Jak Ministerstwo Finansów wyobraża sobie efekt tych modyfikacji?


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kpiarz (2018-06-07 10:32) Zgłoś naruszenie 10

    Czego spodziewa się MF.? Oczywiście wzrostu wpływów, choć gdyby przy okazji osiągnąć efekt propagandowy że niby sprawiedliwiej, to super.!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane