statystyki

WSA: Wydatki po sprzedaży też mogą być kosztem

autor: Łukasz Zalewski24.09.2019, 07:30; Aktualizacja: 24.09.2019, 07:33
Wyrok WSA w Warszawie z 19 września 2019 r., sygn. akt III SA/Wa 3024/18. www.serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia

Wyrok WSA w Warszawie z 19 września 2019 r., sygn. akt III SA/Wa 3024/18. www.serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczeniaźródło: ShutterStock

Wydatki poniesione po sprzedaży są kosztem uzyskania przychodu, jeżeli sprzedający jeszcze przed transakcją zobowiązał się do ich poniesienia, a nowy nabywca oczekuje wywiązania się z zawartych wcześniej umów – uznał WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła spółki, która w całości sprzedała m.in. centrum handlowe, grunty, majątek ruchomy i umowy z najemcami. Nabywca wstąpił we wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umów najmu.

Przed zawarciem transakcji spółka zadeklarowała, że po sprzedaży zrealizuje jeszcze zobowiązania, które wzięła na siebie w momencie gdy zawierała umowy z najemcami. Chodziło o wykończenie lokali należących do niektórych najemców, zapłatę za wydatki mające na celu zwiększenie atrakcyjności centrum handlowego, współfinansowanie akcji marketingowych, usunięcie stwierdzonych wad technicznych i usterek.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane