statystyki

Firma w ruinie może stracić NIP

autor: Patrycja Dudek16.09.2019, 18:00
Spółka przekonywała, że z przepisów wcale nie wynika, by nieruchomość pod zgłoszonym adresem musiała być zdatna do prowadzenia działalności gospodarczej czy podejmowania decyzji zarządczych.

Spółka przekonywała, że z przepisów wcale nie wynika, by nieruchomość pod zgłoszonym adresem musiała być zdatna do prowadzenia działalności gospodarczej czy podejmowania decyzji zarządczych.źródło: ShutterStock

Samo posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości nie przesądza jeszcze, że pod tym adresem mieści się siedziba spółki – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Chodziło o firmę, która przeniosła swoją siedzibę na teren województwa podkarpackiego. Nowy adres zgłosiła w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego i wskazała w formularzu NIP-8 – jako miejsce prowadzenia działalności.

Pracownicy urzędu skarbowego chcieli sprawdzić jej rozliczenia podatkowe. W tym celu udali się pod wskazany adres z zamiarem wszczęcia kontroli podatkowej. Nikogo tam jednak nie zastali. Nie stwierdzili też żadnych oznak prowadzenia działalności gospodarczej.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane