Miała być tylko kawa, a jest z bezą

autor: Łukasz Zalewski19.08.2019, 07:33; Aktualizacja: 19.08.2019, 08:18
Przed sztucznym manipulowaniem przez sprzedawców podstawą opodatkowania Ministerstwo Finansów przestrzegało już dwa lata temu.

Przed sztucznym manipulowaniem przez sprzedawców podstawą opodatkowania Ministerstwo Finansów przestrzegało już dwa lata temu.źródło: ShutterStock

Klient zamawia napój, ale na paragonie widzi, że kupił zestaw, bo z ciastkiem. Zamiast jednej są więc dwie kwoty, a każda z inną stawką VAT. Jak to możliwe?

Część sprzedawców nie boi się ostrzeżeń Ministerstwa Finansów. Nie straszne im też wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Jeden z czytelników zamówił tego lata w Kołobrzegu kawę. Miała kosztować, zgodnie z cennikiem, 9 zł. Zdziwił się, gdy zobaczył paragon. Wynikało z niego, że kupił zestaw, na który składała się kawa oraz minibeza. Kawa kosztowała 4 zł (w tym 23 proc. VAT), a minibeza 5 zł (w tym 8 proc. VAT). Minibezy nie można było w ogóle kupić – nie było jej w ofercie restauracji.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane