Należyta staranność: Fiskus oczekuje niemożliwego

autor: Łukasz Zalewski02.07.2019, 07:06; Aktualizacja: 02.07.2019, 07:11
Brak dochowania należytej staranności może być niezwykle kosztowny.

Brak dochowania należytej staranności może być niezwykle kosztowny.źródło: ShutterStock

Jak dochować należytej staranności przy wypłacie należności zagranicznym kontrahentom? W opinii ekspertów oczekiwania Ministerstwa Finansów są zdecydowanie na wyrost.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Noter(2019-07-03 07:48) Zgłoś naruszenie 00

  Jedyny cel to pobieranie pełnego podatku u źródła, tylko wtedy podatnik może spać spokojnie.

  Odpowiedz
 • Pascal(2019-07-02 16:54) Zgłoś naruszenie 40

  Przecież to jest stosowana już od czterech lat, unikatowa chyba na skalę światową metoda podnoszenia podatków. Nic nie jest tak skuteczne jak wprowadzenie warunków ograniczających uprawnienia, a wręcz niemożliwych do spełnienia. Efekt przecież jest jasny - zwiększyć wpływy budżetowe bez konieczności przyznania że są podnoszone podatki.

  Odpowiedz
 • Nenia(2019-07-02 14:38) Zgłoś naruszenie 21

  Trzy propozycje: 1. Wprowadzić wymóg należytej staranności (wraz z udowodnieniem) dla tych, którzy tworzą prawo. 2. Warunkiem przyjęcia do pracy w administracji skarbowej jest przepracowanie określonego czasu w gospodarce. Im wyższe stanowisko w administracji, tym dłuższy wymagany staż pracy w gospodarce. 3. Zlikwidować instytucję interpretacji indywidualnej. Wymagać tworzenia prawa zrozumiałego dla wszystkich. Jedynym organem uprawnionym do interpretacji, czyli rozstrzygania niepewności jest sąd.

  Odpowiedz
 • UK(2019-07-02 09:14) Zgłoś naruszenie 100

  Brakuje jeszcze zaswiadczenie o ksiedza proboszcza potwierdzajace uczciwosc zagranicznego konrahenta. Wszyskie firmy stad uciekna, nikt nie bedzie ryzkowal 20-letnich procesow za wirtualny VAT i CIT.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • as(2019-07-02 08:53) Zgłoś naruszenie 60

  To taka zabawa w ciuciubabkę. Z jednej strony prawo podatkowe (zwłaszcza materialne) jest koszmarnie skomplikowane, nieczytelne, trudne, niejednoznaczne i ciągle zmieniające się, do tego nakładające na podatników mnóstwo trudnych, nieżyciowych obowiązków, a z drugiej strony ciągle istnieje wiele furtek pozwalających na kiwanie fiskusa przez tych, którzy posiadają dostateczne środki do tego, żeby te furtki znaleźć i odpowiednio wykorzystać…

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane