statystyki

Ekspozycja towarów na chodniku z opłatą targową

autor: Patrycja Dudek27.06.2019, 08:26; Aktualizacja: 27.06.2019, 08:26
Sąd uznał zatem, że wójt gminy i samorządowe kolegium odwoławcze słusznie domagały się uregulowania opłaty w wysokości uzależnionej od powierzchni chodnika, którą podatniczka zajęła.

Sąd uznał zatem, że wójt gminy i samorządowe kolegium odwoławcze słusznie domagały się uregulowania opłaty w wysokości uzależnionej od powierzchni chodnika, którą podatniczka zajęła.źródło: ShutterStock

Ekspozycja towarów na chodniku podlega opłacie także wtedy, gdy transakcja jest zawierana w sklepie, bo tam znajduje się kasa fiskalna – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

Spór w tej sprawie toczyła właścicielka sklepiku w nadmorskiej miejscowości. Oferowała klientom odzież i okulary słoneczne. Transakcje zawierała w budynku, bo tam, wewnątrz sklepiku, znajdowała się kasa fiskalna. Inkasenci opłaty targowej zauważyli jednak, że kobieta eksponowała towar nie tylko w sklepie, lecz także przed nim, zajmując część chodnika.

Na potwierdzenie mieli nie tylko notatki służbowe, ale też zdjęcia. Widać było ma nich, że w różne dni podatniczka zajmowała różną powierzchnię przed sklepem.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane