statystyki

Ekspozycja towarów na chodniku z opłatą targową

autor: Patrycja Dudek27.06.2019, 08:26; Aktualizacja: 27.06.2019, 08:26
Sąd uznał zatem, że wójt gminy i samorządowe kolegium odwoławcze słusznie domagały się uregulowania opłaty w wysokości uzależnionej od powierzchni chodnika, którą podatniczka zajęła.

Sąd uznał zatem, że wójt gminy i samorządowe kolegium odwoławcze słusznie domagały się uregulowania opłaty w wysokości uzależnionej od powierzchni chodnika, którą podatniczka zajęła.źródło: ShutterStock

Ekspozycja towarów na chodniku podlega opłacie także wtedy, gdy transakcja jest zawierana w sklepie, bo tam znajduje się kasa fiskalna – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

Spór w tej sprawie toczyła właścicielka sklepiku w nadmorskiej miejscowości. Oferowała klientom odzież i okulary słoneczne. Transakcje zawierała w budynku, bo tam, wewnątrz sklepiku, znajdowała się kasa fiskalna. Inkasenci opłaty targowej zauważyli jednak, że kobieta eksponowała towar nie tylko w sklepie, lecz także przed nim, zajmując część chodnika.

Na potwierdzenie mieli nie tylko notatki służbowe, ale też zdjęcia. Widać było ma nich, że w różne dni podatniczka zajmowała różną powierzchnię przed sklepem.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane