statystyki

Loty mogą podrożeć. Rosyjski węgiel niekoniecznie

autor: Mariusz Szulc17.06.2019, 07:36; Aktualizacja: 17.06.2019, 07:58
Komisja Europejska nie wyklucza opodatkowania paliwa lotniczego w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery

Komisja Europejska nie wyklucza opodatkowania paliwa lotniczego w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosferyźródło: ShutterStock

Komisja Europejska nie wyklucza opodatkowania paliwa lotniczego w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery – wynika z odpowiedzi, której udzieliła na pytania DGP Anna-Kaisa Itkonen, rzeczniczka prasowa unijnego komisarza odpowiedzialnego za politykę energetyczną i klimatyczną.

Pomysły państw unijnych na taką daninę będą dyskutowane w tym tygodniu na specjalnej, poświęconej temu zagadnieniu, konferencji w Hadze.

Niewielkie są natomiast szanse na wprowadzenie unijnego podatku od importu produktów energetycznych spoza terytorium Wspólnoty (np. węgla z Rosji). Mógłby on bowiem być niezgodny ze standardami Światowej Organizacji Handlu (WTO) i wywołać retorsje ze strony zagranicznych partnerów handlowych.

Podatek lotniczy


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane