Która stawka VAT dla usług wstępu na zajęcia taneczne?

autor: Marcin Łukasiewicz10.06.2019, 12:16; Aktualizacja: 10.06.2019, 12:17
Przedsiębiorca prowadzi kursy tańca (cykliczne zajęcia taneczne), warsztaty taneczne. W ramach prowadzonej działalności udostępnia swoim klientom sale, które są odpowiednio przystosowane i wyposażone do ćwiczenia tańca.

Przedsiębiorca prowadzi kursy tańca (cykliczne zajęcia taneczne), warsztaty taneczne. W ramach prowadzonej działalności udostępnia swoim klientom sale, które są odpowiednio przystosowane i wyposażone do ćwiczenia tańca.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca prowadzi kursy tańca (cykliczne zajęcia taneczne), warsztaty taneczne. W ramach prowadzonej działalności udostępnia swoim klientom sale, które są odpowiednio przystosowane i wyposażone do ćwiczenia tańca.

Zapewnia on również obecność na sali tańca instruktora, który m.in. pilnuje przestrzegania regulaminu, dba o bezpieczeństwo, dobiera odpowiedni dla danych układów/kroków tańca repertuar muzyczny, służy pomocą przy objaśnieniu sposobu wykonywania niektórych kroków tanecznych. Możliwość korzystania z rad instruktora jest zawarta w cenie wejścia na salę taneczną. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest akceptacja regulaminu zajęć przez uczestników. Wejście na salę możliwe jest po uiszczeniu stosownej opłaty w formie karnetu. Czy świadczenie takich usług podlega opodatkowaniu stawką 8 proc.?

Na podstawie art. 41 ust. 2 w zw. z art. 146aa pkt 2 ustawy o VAT, dla towarów i usług, wymienionych w załączniku nr 3 do ustawy, stawka podatku wynosi 8 proc. W załączniku nr 3 do ustawy o VAT pod pozycją 186 zostały zaś wymienione „Pozostałe usługi związane z rekreacją – wyłącznie w zakresie wstępu” – bez względu na symbol PKWiU. Należy wyjaśnić, że pozycja 186 załącznika nr 3 do ustawy o VAT stanowi uzupełnienie regulacji zawartych w pozycjach 179, 182‒185 tego załącznika, które wyznaczają zakres stosowania obniżonej stawki podatku dla niektórych usług związanych m.in. z rekreacją.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane