statystyki

Która stawka VAT dla usług wstępu na zajęcia taneczne?

autor: Marcin Łukasiewicz10.06.2019, 12:16; Aktualizacja: 10.06.2019, 12:17
Przedsiębiorca prowadzi kursy tańca (cykliczne zajęcia taneczne), warsztaty taneczne. W ramach prowadzonej działalności udostępnia swoim klientom sale, które są odpowiednio przystosowane i wyposażone do ćwiczenia tańca.

Przedsiębiorca prowadzi kursy tańca (cykliczne zajęcia taneczne), warsztaty taneczne. W ramach prowadzonej działalności udostępnia swoim klientom sale, które są odpowiednio przystosowane i wyposażone do ćwiczenia tańca.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca prowadzi kursy tańca (cykliczne zajęcia taneczne), warsztaty taneczne. W ramach prowadzonej działalności udostępnia swoim klientom sale, które są odpowiednio przystosowane i wyposażone do ćwiczenia tańca.

Zapewnia on również obecność na sali tańca instruktora, który m.in. pilnuje przestrzegania regulaminu, dba o bezpieczeństwo, dobiera odpowiedni dla danych układów/kroków tańca repertuar muzyczny, służy pomocą przy objaśnieniu sposobu wykonywania niektórych kroków tanecznych. Możliwość korzystania z rad instruktora jest zawarta w cenie wejścia na salę taneczną. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest akceptacja regulaminu zajęć przez uczestników. Wejście na salę możliwe jest po uiszczeniu stosownej opłaty w formie karnetu. Czy świadczenie takich usług podlega opodatkowaniu stawką 8 proc.?

Na podstawie art. 41 ust. 2 w zw. z art. 146aa pkt 2 ustawy o VAT, dla towarów i usług, wymienionych w załączniku nr 3 do ustawy, stawka podatku wynosi 8 proc. W załączniku nr 3 do ustawy o VAT pod pozycją 186 zostały zaś wymienione „Pozostałe usługi związane z rekreacją – wyłącznie w zakresie wstępu” – bez względu na symbol PKWiU. Należy wyjaśnić, że pozycja 186 załącznika nr 3 do ustawy o VAT stanowi uzupełnienie regulacji zawartych w pozycjach 179, 182‒185 tego załącznika, które wyznaczają zakres stosowania obniżonej stawki podatku dla niektórych usług związanych m.in. z rekreacją.


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane