Ryczałt a najem mieszkania. Dobrze skonstruowana umowa to mniejszy podatek

autor: Katarzyna Witwicka01.06.2019, 08:30; Aktualizacja: 01.06.2019, 14:40
Czy przy najmie mieszkania opodatkowaniu podlega wyłącznie kwota czynszu?

Czy przy najmie mieszkania opodatkowaniu podlega wyłącznie kwota czynszu?źródło: ShutterStock

Wynajmujący mieszkanie nie zawsze zapłaci podatek jedynie od kwoty czynszu ustalonego najemcy. Zaliczka na poczet uregulowania rachunków może być potraktowana jako przysporzenie majątkowe. Wszystko zależy od zapisów w umowie najmu – wynika ze stanowiska KIS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • emerytowany marek(2019-06-02 08:34) Zgłoś naruszenie 105

  pozwolić najemcy płacić rachunki to po roku mieszkanie może być tak zadłużone że nie warte sprzedaży

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • realista(2019-06-02 08:58) Zgłoś naruszenie 103

  Idiotyzm skarbówki ! -oderwanie od rzeczywistości. Wynajmujący płaci sam koszty eksploatacyjne - kpina z prawa własności lokalu . Interpretacja !?..... przecież muszą zbierać na 500 plus !. Niech US sprawdza swoich pracowników którzy wynajmują mieszkania i lokale , jak oni się rozliczają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • emeryt(2019-06-02 12:18) Zgłoś naruszenie 54

  Przelewy za rachunki na konto wynajmującego, to ryzyko bo tak kombinują, ze najemca w okresie rozliczeniowym dopłaca mu kolosalne pieniądze za media. w moim przypadku jest to dziesięciokrotnie większe zużycie np wody i CO niż u sąsiadów z pietra i chociaż nie "napełniam basenu" nie ma woli wyjaśnienia tego zużycia, bo po co? można zawsze zabrać dla siebie kaucje, pomijając to , ze ceny najmu są ogromne jak na nasze np emeryturki .Pazerni wynajmujący biorą kasę na dwa czynsze + media i jeszcze oszukują bo im mało. nie każdy najemca niszczy mieszkanie i zadłuża,

  Odpowiedz
 • BREDNIE(2019-06-02 15:09) Zgłoś naruszenie 90

  To wszystko brednia i gra słów. Przecież wynajmujacy nie moze zapłacić za prąd czy gaz w zamian za właściciela, bo to nazwisko właściciela widnieje na blankietach. Co więc ma miec znaczenie ? Kto na poczcie płaci, czy płaci swój blankiet, czy właściciela mieszkania ? Za co ma właściciel płacić do US - podatek od zużycia mediów przez wynajmujacego ? To własciciel na tym coś skorzystał ?

  Odpowiedz
 • Zenek(2019-11-11 13:23) Zgłoś naruszenie 30

  W umowie musimy oddzielić koszty eksploatacyjne plus czynsz od opłaty za wynajem za którą płacimy podatek.Na koniec miesiąca przedstawiam najemcy rachunki za prąd,gaz i wodę plus czynsz,płaci mi na konto a ja robię opłaty jako pośrednik i od tej sumy nie płacimy podatku.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane