statystyki

Kiedy zwrot kosztów dojazdu członka rady nadzorczej jest zwolniony z PIT?

autor: Łukasz Zalewski23.05.2019, 07:29; Aktualizacja: 23.05.2019, 07:29
Uzasadniając tamten wyrok, sędzia Agnieszka Baran dodała, że art. 16 ust. 1 pkt 38a ustawy o CIT pomija to, czy wydatek stanowi dla członka rady nadzorczej realne przysporzenie, czy jest jedynie zwrotem podniesionych wydatków.

Uzasadniając tamten wyrok, sędzia Agnieszka Baran dodała, że art. 16 ust. 1 pkt 38a ustawy o CIT pomija to, czy wydatek stanowi dla członka rady nadzorczej realne przysporzenie, czy jest jedynie zwrotem podniesionych wydatków.źródło: ShutterStock

Zwrot kosztów dojazdu prywatnym samochodem osobowym członka rady nadzorczej z miejscowości zamieszkania do siedziby spółki jest zwolniony z podatku dochodowego – potwierdził WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła jednego z członków rady nadzorczej, który dojeżdża na jej posiedzenia własnym autem z innej miejscowości. Posiedzenia odbywają się zazwyczaj w siedzibie spółki lub na terenie miasta, gdzie ta siedziba się znajduje.

Powołując się na 222

Spółka wyliczyła koszty dojazdu, mnożąc przejechane przez menedżera kilometry przez stawkę określoną przez ministra infrastruktury w rozporządzeniu z 2002 r. (Dz.U. nr 27, poz. 271 ze zm.). Uważała, że zwrot kosztów dojazdu do tej wysokości jest zwolniony z PIT, a więc nie musi ona, jako płatnik, pobierać zaliczki na podatek.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane