statystyki

Koszty portalu aukcyjnego nie wchodzą do marży

autor: Mariusz Szulc20.03.2019, 08:07; Aktualizacja: 20.03.2019, 08:07
Zdaniem dyrektora KIS nie ma przy tym znaczenia, że wszystkie opłaty trafią na ten sam rachunek bankowy, a dokumenty będą wystawione z tą samą datą.

Zdaniem dyrektora KIS nie ma przy tym znaczenia, że wszystkie opłaty trafią na ten sam rachunek bankowy, a dokumenty będą wystawione z tą samą datą.źródło: ShutterStock

Opłaty, które handlujący używanymi autami płaci innemu podmiotowi niż sprzedawca, nie mogą być traktowane jak cena nabycia pojazdu – wyjaśnił dyrektor KIS.

Chodziło o firmę obracającą samochodami używanymi. Kupowała je ona na portalach aukcyjnych. Z fiskusem rozliczała się w ramach procedury VAT-marża, czyli płaciła podatek tylko od różnicy pomiędzy kwotą sprzedaży auta a kwotą jego nabycia (netto).

Po jednej z wygranych aukcji firma otrzymała trzy faktury: pierwsza dotyczyła zakupu auta, druga kosztów administracyjnych portalu aukcyjnego, trzecia dodatkowych usług związanych z pojazdem.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane