statystyki

Pierwsze kasy online będą od 2020 r.

autor: Agnieszka Pokojska18.03.2019, 08:55; Aktualizacja: 18.03.2019, 09:44
Nowelizacja wprowadzi też zmiany w uldze na zakup kas

Nowelizacja wprowadzi też zmiany w uldze na zakup kasźródło: ShutterStock

Sejm przyjął w piątek dwie ważne nowelizacje. Pierwsza ma wprowadzić do ustawy o VAT obowiązek stosowania kas online, które będą przesyłać dane o transakcjach do fiskusa w czasie rzeczywistym. Druga odnosi się do wymiany informacji podatkowych z innymi państwami. Obie trafią teraz do Senatu.

Pierwsza nowelizacja ma wejść w życie co do zasady 1 maja br., ale nowe urządzenia będą wprowadzane stopniowo. Pierwsi będą je stosować mechanicy (również ci, którzy naprawiają i wymieniają opony) oraz stacje benzynowe. Dla nich obowiązek ten wejdzie w życie już 1 stycznia 2020 r.

Pół roku później (od 1 lipca 2020 r.) będą je musiały stosować: hotele, pensjonaty placówki gastronomiczne oraz sprzedający m.in. węgiel, brykiet i podobne paliwa stałe,wytwarzane z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu do celów opałowych.

Natomiast od 2021 r. nowy rodzaj urządzeń będzie obowiązkowy dla: fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy, prawników, siłowni, klubów fitness, a także świadczących usługi budowlane.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane