statystyki

Pierwsze kasy online będą od 2020 r.

autor: Agnieszka Pokojska18.03.2019, 08:55; Aktualizacja: 18.03.2019, 09:44
Nowelizacja wprowadzi też zmiany w uldze na zakup kas

Nowelizacja wprowadzi też zmiany w uldze na zakup kasźródło: ShutterStock

Sejm przyjął w piątek dwie ważne nowelizacje. Pierwsza ma wprowadzić do ustawy o VAT obowiązek stosowania kas online, które będą przesyłać dane o transakcjach do fiskusa w czasie rzeczywistym. Druga odnosi się do wymiany informacji podatkowych z innymi państwami. Obie trafią teraz do Senatu.

Pierwsza nowelizacja ma wejść w życie co do zasady 1 maja br., ale nowe urządzenia będą wprowadzane stopniowo. Pierwsi będą je stosować mechanicy (również ci, którzy naprawiają i wymieniają opony) oraz stacje benzynowe. Dla nich obowiązek ten wejdzie w życie już 1 stycznia 2020 r.

Pół roku później (od 1 lipca 2020 r.) będą je musiały stosować: hotele, pensjonaty placówki gastronomiczne oraz sprzedający m.in. węgiel, brykiet i podobne paliwa stałe,wytwarzane z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu do celów opałowych.

Natomiast od 2021 r. nowy rodzaj urządzeń będzie obowiązkowy dla: fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy, prawników, siłowni, klubów fitness, a także świadczących usługi budowlane.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane