statystyki

Niedozwolone używanie znaku jest z CIT

autor: Patrycja Dudek11.03.2019, 16:00
Spór w tej sprawie toczyła spółka zajmującą się sprzedażą akcesoriów wyposażenia domu.

Spór w tej sprawie toczyła spółka zajmującą się sprzedażą akcesoriów wyposażenia domu.źródło: ShutterStock

Kwota wypłacona za bezprawne używanie znaku towarowego to należność licencyjna, od której płatnik musi pobrać podatek u źródła – wynika z wyroku NSA.

Spór w tej sprawie toczyła spółka zajmującą się sprzedażą akcesoriów wyposażenia domu. Problem wziął się z tego, że przez cztery miesiące oferowała i sprzedawała pościel, obrusy i poszewki oznaczone niedozwolonym znakiem towarowym. Należał on bowiem do kontrahenta niemieckiego. Ten wprawdzie jeszcze go nie zarejestrował, ale zaprezentował już rok wcześniej na targach branżowych we Frankfurcie nad Menem. Skierował więc do spółki wezwanie z żądaniem zaprzestania naruszania jego praw do niezarejestrowanego wzoru wspólnotowego, chronionego na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 6/2002 w sprawie wzorów wspólnotowych.

W wyniku negocjacji doszło do zawarcia ugody. Firma niemiecka zgodziła się nie pozywać polskiej spółki, za to ta zobowiązała się zapłacić jej 13 tys. euro i zniszczyć pozostałe, niesprzedane produkty.

Zachowała natomiast prawo do pieniędzy ze sprzedaży produktów uzyskanych do momentu przyłapania jej na bezprawnym działaniu.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane