Socjalnych bonusów od PiS już nie będzie. Teraz partia chce obniżać podatki

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski11.02.2019, 07:10; Aktualizacja: 11.02.2019, 09:43
Premier Morawiecki

Ze źródeł zbliżonych do premiera udało nam się dowiedzieć, że decyzji należy się spodziewać w najbliższych tygodniachźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

W PiS panuje przekonanie, że socjalnych bonusów już wystarczy. Teraz trzeba wyciągnąć rękę do pracujących. Są ku temu dwa powody: wybory i dobra sytuacja budżetu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (84)

  • 4 LATA TEMU (2019-02-11 16:17) Zgłoś naruszenie 30

    ..OBIECANKI..= kiełbasa wyborcza !!! KWOTA WOLNA OD PODATKU MIAŁA BYĆ POdniesiona do 8 tys zł dla wszystkich .. nie dla... garstki o dochodach...13 tys zł / na rok .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AlaA(2019-02-11 14:19) Zgłoś naruszenie 30

    Emeryci dostali już wsparcie. No to garść faktów. Od 2015 do 2018 waloryzacja 0,28+0,44+0,68+2,98. płace w tym czasie wzrosły powyżej 30%.Prosze to porównać.Emerytury zjada inflacja i waloryzację tego nie rekompensują. Tylko jeden przykład. Mój czynsz od 2015 r do 2018 wzrósł z 412 zł do 520 zł. , a to tylko jeden składnik rosnących kosztów życia. Emeryci nie dostali nic poza zaniżoną należną waloryzacją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • RENCIŚCI i EMERYCI z POLSKI(2019-02-11 11:21) Zgłoś naruszenie 22

    Sprawa podatku od Rent i Emerytur jest załatwiona definitywnie. RZĄD, SEJM i SENAT będzie nadal pobierał podatek od najbiedniejszych grup społecznych, czyli będzie krwiopijczo brał podatki od ludzi, którzy na ten podatek płacili już 40 - 50 lat podczas swej pracy zawodowej. TAK POSTĘPUJE PAN KACZYŃSKI ORAZ PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ, SEJM i SENAT. My nie jesteśmy górnikami, hutnikami, brukarzami. NIE PRZYJEDZIEMY DO WARSZAWY z petardami, kilofami UPOMINAĆ SIĘ O NASZĄ KRZYWDĘ. JESTEŚMY SŁABI i TĘ BITWĘ PRZEGRAMY. MAMY INNĄ BROŃ. DEMOKRATYCZNĄ. ŻADEN RENCISTA i EMERYT NIE ODDA SWEGO GŁOSU NA PANA KACZYŃSKIEGO ORAZ PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ. TYLKO W TEN SPOSÓB WYGRAMY SPRAWĘ i NIE BĘDZIE POTRĄCANY PODATEK OD NASZYCH BIEDNYCH RENT i EMERYTUR. TYLKO W TEN SPOSÓB W Y P I E R D O L I M Y CWANIAKÓW Z RZĄDU, SEJMU i SENATU. GDYBY ODPOWIEDŹ BRZMIAŁA : BRAK ŚRODKÓW FINANSOWYCH, TO ODPOWIADAMY PO ROSYJSKU *************** i SKAŻY, CZTO ZNASZOŁ".. PANIAŁ ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tak o (2019-02-11 15:33) Zgłoś naruszenie 20

    Najlepiej to wywalić cały socjal i obniżyć podatki tyle ile się da

    Odpowiedz
  • zwolennik(2019-02-12 19:28) Zgłoś naruszenie 20

    PiS to pierwszy rząd, który robi coś dla ludzi. Programy społeczne, a teraz niższe podatki dla najmniej zarabiających. Każdy korzysta na tym rządzie.

    Odpowiedz
  • Misiek(2019-02-12 19:17) Zgłoś naruszenie 20

    Ulga PiT super sprawa i najwaznijsze ze jest przeznaczona dla tych co ciezko pracuja to motywuje do pracy wiec i pracodawcy zyskaj i pracownicy beda widziec cel..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 60+(2019-02-11 12:21) Zgłoś naruszenie 20

    A gdzie obiecane emerytury po 40 latach składkowych bez względu na wiek

    Odpowiedz
  • Emmanuel(2019-02-12 19:24) Zgłoś naruszenie 20

    Wszyscy obiecywali, że obniżą podatki, a ich nie obniżyli. PiS obiecywał, że obniży podatki i PiS OBNIŻYŁ te podatki. Słowna partia, dla której obietnice wyborcze były deklaracjami, a nie tylko pustymi frazesami.

    Odpowiedz
  • Major(2019-02-12 19:15) Zgłoś naruszenie 10

    Rząd jest zainteresowana zmianami na lepsze, bardzo mi się podoba ten ukłon w stronę ludzi ciężko pracujących.

    Odpowiedz
  • Propaganda(2019-02-11 15:44) Zgłoś naruszenie 10

    Ile osób w Polsce pracuje ? Bo 10mld podzielone na około 15mln ludzi pracujących (nie wiem ile osób w PL pracuje) to około 666zł na rok. Czyli 55zł na miesiąc więcej na wypłatę ? No kochani, to więcej gadania niż to warte. Kwota wolna powinna wynosić około 30..60tys zł. A nie takie grosze. Czy Wam to nie wygląda na propagandę ? Poza tym: Dlaczego oni analizują wpływ zmiany na płacę minimalną ? Przecież mówią o budowaniu klasy średniej ? Z osób otrzymujących płacę minimalną , mających otrzymać 83zł miesięcznie więcej ? Gdzie w tym jest sens ? Przecież to śmieszne.

    Odpowiedz
  • letni chłopiec(2019-02-12 19:19) Zgłoś naruszenie 10

    ZUS, PiT i podatki to się idzie zatracić na śmierć !! Tyle wydatków !! Nareszcie rząd coś z tym robi. Chwała za to naprawdę!

    Odpowiedz
  • krakowiak(2019-02-12 19:22) Zgłoś naruszenie 10

    PiS wyprowadził budżet na prostą. Jest kasa w skarbcu i kapitalnie, że idzie na pomoc ludziom.

    Odpowiedz
  • Dajana(2019-02-12 19:21) Zgłoś naruszenie 10

    Brawo! To jedne z najważniejszych zmian w kraju. Popieram!

    Odpowiedz
  • Bajor(2019-02-12 19:12) Zgłoś naruszenie 10

    Mniej zarabiający powinny płacić niższe podatki !! Rząd to widzi i pomaga ludziom. Koniec z ulgami tylko dla najbogatszych.

    Odpowiedz
  • Amen(2019-02-11 20:52) Zgłoś naruszenie 10

    Co mi nie dacie i tka na was nie zagłosuję za to, że nierobom kasę rozdaliście.

    Odpowiedz
  • Rozsądny liberał(2019-02-11 16:40) Zgłoś naruszenie 10

    Rzekomo wprowadzili już "niższy CIT czy mały ZUS" - już widzę jak płacę niższy ZUS (ponad 1300/mc), z którego to rozwiązania chyba prawie nikt nie skorzystał. Na razie co roku jest +100 zł wyższy ZUS co miesiąc. To partia sanacyjno-socjalistyczna. Zobaczcie sobie. Nie uwierzę w ani jedno słowo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jaru(2019-02-12 19:10) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo dobra wiadomość !! Naprawdę cieszę się, że rząd chce odciążyć pracujących !!! Poprzednie władze tylko gadały a podatki albo były wyższy albo takie same.

    Odpowiedz
  • Koniec dawania(2019-02-11 19:47) Zgłoś naruszenie 10

    ... nadchodzi czas dojenia.

    Odpowiedz
  • mewa(2019-02-12 19:07) Zgłoś naruszenie 10

    Wcześniej pomagali biednym, a teraz czas na rozwój! Dobry kierunek obrałeś PiS-ie. Brawo!

    Odpowiedz
  • bezrobotni maja zdychac (2019-02-12 17:26) Zgłoś naruszenie 10

    ludzie, ktorzy po 10,20 latach stracili prace zdychaja z glodu, 500 zl na bogate dziecko a 700 zl na miesiac przetrwania biedaka ktorego nikt nie chce przyjac do pracy bo ma 50+ i juz nie daje rady tyrac fizycznie

    Odpowiedz