Spóźniasz się z podatkiem? Możesz zostać ukarany jak przestępca skarbowy

autor: Mariusz Szulc22.01.2019, 07:04; Aktualizacja: 22.01.2019, 10:13
Obecnie uporczywe niewpłacanie w terminie podatku jest tylko wykroczeniem skarbowym (art. 57 k.k.s.). Wynikałoby z tego, że jest to czyn o „niewielkim stopniu społecznej szkodliwości”.

Obecnie uporczywe niewpłacanie w terminie podatku jest tylko wykroczeniem skarbowym (art. 57 k.k.s.). Wynikałoby z tego, że jest to czyn o „niewielkim stopniu społecznej szkodliwości”.źródło: ShutterStock

Kto nie będzie płacić w terminie podatku na kwotę większą niż 112,5 tys. zł, zostanie ukarany jak za przestępstwo skarbowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • prawnik(2019-01-23 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    W ten sposób łatwo małą firmę wykończyć. Wystarczy spór o należność podatku, w którym przedsiębiorca (uważając, że ma rację) nie skredytuje Skarbu Państwa przez wpłatę nienależnego podatku... To jest przymuszenie: nie zgadzasz się - i tak płać. Nie masz z czego płacić nienależnego podatku - pożycz. Zbankrutuj. Może za 8 lat ci oddamy.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-01-22 21:54) Zgłoś naruszenie 02

    Ziobro i s-ka sPAŹniają się z oddaniem Zabużanom nakradzionych aktywów , na przykład ... Tak , gdzieś 80 lat już chyba będzie , na liczNIKu , co nie , E-Kwiatkosiu ? ... Albo - nakradzionej kasy (i nieruchomości też) , przez różne PKO i inne POlskie banki ... Przedsiębiorcom i tzw. konsumentom ... I to są priorytety ! Między innymi .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane