Co przyniesie automatyzacja procesów księgowych? Postęp groźny tylko dla wklepujących faktury

autor: Łukasz Zalewski19.11.2018, 07:21; Aktualizacja: 19.11.2018, 07:59
finanse, księgowość

Systemy IT coraz mocniej wkraczają do księgowości. – Efektem jest oszczędność kosztów personalnych, bieżący dostęp do archiwum dokumentów, przyspieszenie obiegu informacji w firmie – przekonuje Arkadiusz Szwak ze Szwak i Spółka.źródło: ShutterStock

Automatyzacja procesów księgowych wymusi zwolnienia w biurach rachunkowych. Ale księgowi z kompetencjami nie mają się czego obawiać.

Systemy IT coraz mocniej wkraczają do księgowości. – Efektem jest oszczędność kosztów personalnych, bieżący dostęp do archiwum dokumentów, przyspieszenie obiegu informacji w firmie – przekonuje Arkadiusz Szwak ze Szwak i Spółka.

Zmienia się również rola księgowych. – Dzięki automatyzacji biura rachunkowe mogą przetwarzać dużo więcej danych, a zarządzający podejmować decyzje oparte na bardziej dogłębnej analizie – wskazuje Andrzej Karpiak, prezes Regionalnego Oddziału Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Rzeszowie i członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Jego zdaniem postęp jest tak duży, że zaciera się wręcz granica między systemem finansowo-księgowym a systemem do zarządzania w firmach.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kuzyn(2018-11-20 15:40) Zgłoś naruszenie 40

    Jakby podatki były proste, tysiące księgowych przekwalifikowałoby się na wykonywanie jakiś pożytecznych rzeczy. Sterty segregatorów, książek rachunkowych, biur, stałyby się zbędne.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane