statystyki

Co przyniesie automatyzacja procesów księgowych? Postęp groźny tylko dla wklepujących faktury

autor: Łukasz Zalewski19.11.2018, 07:21; Aktualizacja: 19.11.2018, 07:59
finanse, księgowość

Systemy IT coraz mocniej wkraczają do księgowości. – Efektem jest oszczędność kosztów personalnych, bieżący dostęp do archiwum dokumentów, przyspieszenie obiegu informacji w firmie – przekonuje Arkadiusz Szwak ze Szwak i Spółka.źródło: ShutterStock

Automatyzacja procesów księgowych wymusi zwolnienia w biurach rachunkowych. Ale księgowi z kompetencjami nie mają się czego obawiać.

Systemy IT coraz mocniej wkraczają do księgowości. – Efektem jest oszczędność kosztów personalnych, bieżący dostęp do archiwum dokumentów, przyspieszenie obiegu informacji w firmie – przekonuje Arkadiusz Szwak ze Szwak i Spółka.

Zmienia się również rola księgowych. – Dzięki automatyzacji biura rachunkowe mogą przetwarzać dużo więcej danych, a zarządzający podejmować decyzje oparte na bardziej dogłębnej analizie – wskazuje Andrzej Karpiak, prezes Regionalnego Oddziału Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Rzeszowie i członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Jego zdaniem postęp jest tak duży, że zaciera się wręcz granica między systemem finansowo-księgowym a systemem do zarządzania w firmach.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kuzyn(2018-11-20 15:40) Zgłoś naruszenie 40

    Jakby podatki były proste, tysiące księgowych przekwalifikowałoby się na wykonywanie jakiś pożytecznych rzeczy. Sterty segregatorów, książek rachunkowych, biur, stałyby się zbędne.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane