Okolicznościowy prezent od szefa nie jest objęty podatkiem dochodowym

autor: Magdalena Majkowska15.11.2018, 16:00
prezent nagroda

Spółka zamierzała przekazać wszystkim pracownikom prezenty w związku z obchodami 20-lecia swojego istnienia.źródło: ShutterStock

 Drobny upominek od pracodawcy wręczony na firmowej imprezie nie jest przychodem dla pracownika – potwierdził dyrektor KIS.

Podatnicy mają wątpliwości, czy drobne nagrody jubileuszowe albo przyznawane w związku z przejściem pracowników na emeryturę są przychodem i trzeba od nich potrącić zaliczkę na podatek. Ostatnio dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej pytają o to zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne firmy. Fiskus uspokaja – podatku płacić nie trzeba.

Gmina chciała się dowiedzieć, czy ciążą na niej obowiązki płatnika w związku z wręczaniem prezentów okolicznościowych, takich jak podkład drewniany z tabliczką z wygrawerowanymi podziękowaniami czy pióro. Dostają je m.in. pracownicy, którzy osiągnęli wieloletni staż pracy lub odchodzą na emeryturę. Jest to sposób ich uhonorowania. Z kolei spółka zamierzała przekazać wszystkim pracownikom prezenty w związku z obchodami 20-lecia swojego istnienia. Mieli oni otrzymać jubileuszowe walizki z wygrawerowanym logo firmy.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Reklama

Komentarze (1)

  • pracownica (2018-11-16 13:18) Zgłoś naruszenie 10

    Nam szef zawsze odpala prezenty drobne ale nigdy nie zapomina o pracownikach. Zawsze też raz czy dwa razy w roku wyjazdy integracyjne organizuje a to byliśmy w Lesznie latać w aerotunelu a to nad morzem. Do rozliczeń to ja się tam nie mieszkam księgowe to rozliczają.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane