statystyki

CIT: Celów statutowych uczelni nie trzeba realizować samemu

autor: Patrycja Dudek07.11.2018, 07:58; Aktualizacja: 07.11.2018, 08:13
Uczelnia wygrała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Sędzia Agnieszka Olesińska wyjaśniła, że brak w statucie jednoznacznego zapisu o wsparciu innych podmiotów nie przekreśla prawa szkoły do zwolnienia.

Uczelnia wygrała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Sędzia Agnieszka Olesińska wyjaśniła, że brak w statucie jednoznacznego zapisu o wsparciu innych podmiotów nie przekreśla prawa szkoły do zwolnienia.źródło: ShutterStock

Uniwersytet nie straci zwolnienia z CIT, jeśli przekaże darowiznę na rzecz fundacji, a ta przeznaczy ją na wspieranie utalentowanej młodzieży - wynika z wyroku WSA w Warszawie.

Chodziło o art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT. Zwalnia on z podatku dochody podmiotów, których celem statutowym jest m.in. działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, w tym również polegająca na kształceniu studentów – w części, w jakiej są przeznaczone na te cele.

Zwolnienie to ma zastosowanie m.in. do stowarzyszeń, organizacji społecznych, fundacji, instytucji kultury, jednostek badawczo-rozwojowych, szkół wyższych.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane