statystyki

CIT: Celów statutowych uczelni nie trzeba realizować samemu

autor: Patrycja Dudek07.11.2018, 07:58; Aktualizacja: 07.11.2018, 08:13
Uczelnia wygrała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Sędzia Agnieszka Olesińska wyjaśniła, że brak w statucie jednoznacznego zapisu o wsparciu innych podmiotów nie przekreśla prawa szkoły do zwolnienia.

Uczelnia wygrała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Sędzia Agnieszka Olesińska wyjaśniła, że brak w statucie jednoznacznego zapisu o wsparciu innych podmiotów nie przekreśla prawa szkoły do zwolnienia.źródło: ShutterStock

Uniwersytet nie straci zwolnienia z CIT, jeśli przekaże darowiznę na rzecz fundacji, a ta przeznaczy ją na wspieranie utalentowanej młodzieży - wynika z wyroku WSA w Warszawie.

Chodziło o art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT. Zwalnia on z podatku dochody podmiotów, których celem statutowym jest m.in. działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, w tym również polegająca na kształceniu studentów – w części, w jakiej są przeznaczone na te cele.

Zwolnienie to ma zastosowanie m.in. do stowarzyszeń, organizacji społecznych, fundacji, instytucji kultury, jednostek badawczo-rozwojowych, szkół wyższych.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane