statystyki

Samorząd biegłych rewidentów nie będzie kontrolował badań. Powstanie nowy organ

autor: Agnieszka Pokojska11.09.2018, 07:20; Aktualizacja: 11.09.2018, 07:59
Po zmianach zadaniem organów samorządu będzie w szczególności: ustanawianie krajowych standardów wykonywania zawodu, krajowych standardów kontroli jakości, zasad etyki zawodowej, a także wykonywanie zadań z zakresu doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów.

Po zmianach zadaniem organów samorządu będzie w szczególności: ustanawianie krajowych standardów wykonywania zawodu, krajowych standardów kontroli jakości, zasad etyki zawodowej, a także wykonywanie zadań z zakresu doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów.źródło: ShutterStock

Powstanie nowy organ do kontroli wszystkich usług firm audytorskich, wykonywanych zarówno na rzecz jednostek zainteresowania publicznego (np. banków, spółek giełdowych), jak i pozostałych podmiotów.

Wynika to z informacji zamieszczonej w wykazie prac legislacyjnych rządu. Projekt ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów jeszcze w tym roku. Będzie dotyczyć nowelizacji ustawy z 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz.U. poz. 1089 ze zm).

O planach zmian w tym zakresie informowała, już w sierpniu, na łamach DGP minister finansów Teresa Czerwińska. Pisaliśmy o tym w artykule „Biegli rewidenci pod nowym (wzmocnionym) nadzorem” (DGP nr 157/2018). Słabość obecnego systemu ujawniła afera z GetBackiem.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane