statystyki

Samorząd biegłych rewidentów nie będzie kontrolował badań. Powstanie nowy organ

autor: Agnieszka Pokojska11.09.2018, 07:20; Aktualizacja: 11.09.2018, 07:59
Po zmianach zadaniem organów samorządu będzie w szczególności: ustanawianie krajowych standardów wykonywania zawodu, krajowych standardów kontroli jakości, zasad etyki zawodowej, a także wykonywanie zadań z zakresu doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów.

Po zmianach zadaniem organów samorządu będzie w szczególności: ustanawianie krajowych standardów wykonywania zawodu, krajowych standardów kontroli jakości, zasad etyki zawodowej, a także wykonywanie zadań z zakresu doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów.źródło: ShutterStock

Powstanie nowy organ do kontroli wszystkich usług firm audytorskich, wykonywanych zarówno na rzecz jednostek zainteresowania publicznego (np. banków, spółek giełdowych), jak i pozostałych podmiotów.

Wynika to z informacji zamieszczonej w wykazie prac legislacyjnych rządu. Projekt ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów jeszcze w tym roku. Będzie dotyczyć nowelizacji ustawy z 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz.U. poz. 1089 ze zm).

O planach zmian w tym zakresie informowała, już w sierpniu, na łamach DGP minister finansów Teresa Czerwińska. Pisaliśmy o tym w artykule „Biegli rewidenci pod nowym (wzmocnionym) nadzorem” (DGP nr 157/2018). Słabość obecnego systemu ujawniła afera z GetBackiem.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane