statystyki

Czy reklama na samochodzie uprawnia do pełnego odliczenia VAT

autor: Rafał Styczyński20.07.2018, 19:00
Czy w takiej sytuacji mam prawo do odliczenia 100 proc. VAT od wydatków związanych z jego eksploatacją bez obowiązku zgłaszania pojazdu do urzędu skarbowego i prowadzenia ewidencji przebiegu?

Czy w takiej sytuacji mam prawo do odliczenia 100 proc. VAT od wydatków związanych z jego eksploatacją bez obowiązku zgłaszania pojazdu do urzędu skarbowego i prowadzenia ewidencji przebiegu?źródło: ShutterStock

Posiadam samochód firmowy (osobowy), który cały oklejony został reklamą oraz informacją o firmie. Czy w takiej sytuacji mam prawo do odliczenia 100 proc. VAT od wydatków związanych z jego eksploatacją bez obowiązku zgłaszania pojazdu do urzędu skarbowego i prowadzenia ewidencji przebiegu?

Niestety, w opisanej sytuacji podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia w 100 proc. VAT od wydatków na eksploatację.

Zgodnie z art. 86a ust. 1 pkt 1 oraz ust. 2 ustawy o VAT w przypadku wydatków związanych z pojazdami samochodowymi kwotę podatku naliczonego, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy o VAT, stanowi 50 proc. kwoty podatku wynikającej z faktury otrzymanej przez podatnika.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane