statystyki

Prawo do udziału w aukcji internetowej z VAT

autor: Mariusz Szulc09.07.2018, 18:00
Sprawa trafiła do sądu, a ten spytał TSUE, czy prawo do uczestnictwa w aukcji internetowej w zamian za wirtualne „kredyty” będzie opodatkowane.

Sprawa trafiła do sądu, a ten spytał TSUE, czy prawo do uczestnictwa w aukcji internetowej w zamian za wirtualne „kredyty” będzie opodatkowane.źródło: ShutterStock

Kwota wirtualnych „kredytów”, którą internauta wpłaca, aby licytować kupno towaru po atrakcyjnej cenie, powinna być powiększona o VAT – wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.

Orzeczenie zostało wprawdzie wydane w spra wie spółki brytyjskiej, ale ma znaczenie także dla podmiotów działających w naszym kraju. Przepisy o VAT są bowiem zharmonizowane w całej Unii Europejskiej, a więc wnioski unijnych sędziów są istotne zarówno dla firm z Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce.

Chodziło o spółkę sprzedającą w kilku krajach Unii Europejskiej m.in. telewizory, komputery, telefony komórkowe, samochody. Sprzedaż odbywa się w internecie, a zainteresowani mogą kupić towary w sklepie bądź na aukcji po bardziej atrakcyjnej cenie.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane