statystyki

Prawo do udziału w aukcji internetowej z VAT

autor: Mariusz Szulc09.07.2018, 18:00
Sprawa trafiła do sądu, a ten spytał TSUE, czy prawo do uczestnictwa w aukcji internetowej w zamian za wirtualne „kredyty” będzie opodatkowane.

Sprawa trafiła do sądu, a ten spytał TSUE, czy prawo do uczestnictwa w aukcji internetowej w zamian za wirtualne „kredyty” będzie opodatkowane.źródło: ShutterStock

Kwota wirtualnych „kredytów”, którą internauta wpłaca, aby licytować kupno towaru po atrakcyjnej cenie, powinna być powiększona o VAT – wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.

Orzeczenie zostało wprawdzie wydane w spra wie spółki brytyjskiej, ale ma znaczenie także dla podmiotów działających w naszym kraju. Przepisy o VAT są bowiem zharmonizowane w całej Unii Europejskiej, a więc wnioski unijnych sędziów są istotne zarówno dla firm z Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce.

Chodziło o spółkę sprzedającą w kilku krajach Unii Europejskiej m.in. telewizory, komputery, telefony komórkowe, samochody. Sprzedaż odbywa się w internecie, a zainteresowani mogą kupić towary w sklepie bądź na aukcji po bardziej atrakcyjnej cenie.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane