statystyki

CIT: Limit kosztowy dotyczy wydatków w cenie brutto

autor: Mariusz Szulc03.07.2018, 18:00
biznes, IT, komputer

Dyrektor KIS uznał, że bank musi najpierw wyłączyć z kosztów zbyt wysokie wydatki w kwocie brutto na nabycie usług niematerialnych od podmiotów powiązanych, a dopiero potem pozostałe wydatki pomniejszyć o VATźródło: ShutterStock

Limit, o którym mowa w art. 15e ustawy o CIT, dotyczy wydatków brutto na zakup usług niematerialnych od podmiotów powiązanych – stwierdził dyrektor KIS.

Jego interpretacja wzbudziła poruszenie wśród ekspertów. Przedstawiciele resortu finansów zapowiedzieli w mediach społecznościowych szczegółową analizę jej uzasadnienia.

Pytanie zadał bank, który kupuje od podmiotów powiązanych m.in. usługi doradcze, reklamowe, ubezpieczeniowe. Od początku 2018 r. wydatki z tego tytułu są limitowane – nadwyżkę powyżej 3 mln zł można zaliczyć do podatkowych kosztów jedynie do wysokości 5 proc. podatkowej EBITDA (art. 15e ust. 1 ustawy o CIT).


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane