statystyki

CIT: Limit kosztowy dotyczy wydatków w cenie brutto

autor: Mariusz Szulc03.07.2018, 18:00
biznes, IT, komputer

Dyrektor KIS uznał, że bank musi najpierw wyłączyć z kosztów zbyt wysokie wydatki w kwocie brutto na nabycie usług niematerialnych od podmiotów powiązanych, a dopiero potem pozostałe wydatki pomniejszyć o VATźródło: ShutterStock

Limit, o którym mowa w art. 15e ustawy o CIT, dotyczy wydatków brutto na zakup usług niematerialnych od podmiotów powiązanych – stwierdził dyrektor KIS.

Jego interpretacja wzbudziła poruszenie wśród ekspertów. Przedstawiciele resortu finansów zapowiedzieli w mediach społecznościowych szczegółową analizę jej uzasadnienia.

Pytanie zadał bank, który kupuje od podmiotów powiązanych m.in. usługi doradcze, reklamowe, ubezpieczeniowe. Od początku 2018 r. wydatki z tego tytułu są limitowane – nadwyżkę powyżej 3 mln zł można zaliczyć do podatkowych kosztów jedynie do wysokości 5 proc. podatkowej EBITDA (art. 15e ust. 1 ustawy o CIT).


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane