statystyki

Garaż nie pozbawia prawa do zwrotu VAT

autor: Magdalena Majkowska02.07.2018, 16:00
Osoby budujące swój pierwszy dom mogą tylko do końca września br. kupować materiały budowalne objęte zwrotem VAT.

Osoby budujące swój pierwszy dom mogą tylko do końca września br. kupować materiały budowalne objęte zwrotem VAT.źródło: ShutterStock

Jeśli garaż znajduje się w budynku, to nie trzeba wliczać go do limitu powierzchni domu jednorodzinnego, wyliczanego na potrzeby odzyskania podatku za materiały budowlane – potwierdził dyrektor KIS.

Osoby budujące swój pierwszy dom mogą tylko do końca września br. kupować materiały budowalne objęte zwrotem VAT.

Chodzi o rekompensatę na podstawie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 604, dalej MdM).

Inwestycja musi być realizowana na podstawie pozwolenia wydanego po 1 stycznia 2014 r., a powierzchnia domu nie może przekraczać ustawowych limitów: 100 mkw. lub 110 mkw., jeśli podatnik ma co najmniej troje dzieci (dla mieszkań powstałych w wyniku przebudowy budynków niemieszkalnych, to odpowiednio: 75 mkw. i 85 mkw.).

Podatniczka miała wątpliwości, czy licząc powierzchnię użytkową budowanego domu, musi wziąć pod uwagę garaż mieszczący się w bryle budynku. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał, że nie.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane