Jeśli nie ma podatku od darowizny, to jest od nabycia z polecenia

autor: Patrycja Dudek13.06.2018, 07:19; Aktualizacja: 13.06.2018, 08:22
Pytanie, kto zapłaci podatek od nabycia z polecenia. Czy sam obdarowany, który następnie wykonał polecenie (tak twierdzi Ministerstwo Finansów), czy osoba, do której ostatecznie trafiły pieniądze z darowizny?

Pytanie, kto zapłaci podatek od nabycia z polecenia. Czy sam obdarowany, który następnie wykonał polecenie (tak twierdzi Ministerstwo Finansów), czy osoba, do której ostatecznie trafiły pieniądze z darowizny?źródło: ShutterStock

Nie ma luki, która pozwoliłaby uciec przed podatkiem od spadków i darowizn – twierdzi resort finansów. Eksperci uważają jednak, że nie wiadomo, kto miałby zapłacić daninę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Seba(2018-06-13 10:12) Zgłoś naruszenie 152

    niech państwo lepiej opodatkuje 500+ i inne pomysły wyborcze rządu! Ludzie darując wg uznania to, co zgromadzili w ciągu życia powinni mieć możliwość zapewnienia dostatku swoim bliskim. A nie ma się jeszcze tym naż..reć fiskus.Ci ofiarodawcy i spadkodawcy nie czekają z wyciągniętą rąsią na rozdawnictwo, tylko sami swoim staraniem dorabiają się czegoś.

    Odpowiedz
  • obdarowany(2018-06-13 15:09) Zgłoś naruszenie 01

    a co ze stawką sankcyjną?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane