statystyki

Nie można podarować tego, co obdarowanemu przysługuje

autor: Mariusz Szulc23.04.2018, 07:45; Aktualizacja: 23.04.2018, 08:28
Pytanie zadał mężczyzna, który miał dostać od ojca weksel. Rodzic miał w nim zobowiązać się do wypłaty synowi określonej sumy pieniędzy.

Pytanie zadał mężczyzna, który miał dostać od ojca weksel. Rodzic miał w nim zobowiązać się do wypłaty synowi określonej sumy pieniędzy.źródło: ShutterStock

Nie można mówić o darowiźnie, gdy wystawca weksla zobowiązuje się do wypłaty określonej sumy pieniędzy remitentowi – uznał dyrektor KIS.

Pytanie zadał mężczyzna, który miał dostać od ojca weksel. Rodzic miał w nim zobowiązać się do wypłaty synowi określonej sumy pieniędzy.

Mężczyzna sądził, że otrzyma w darowiźnie prawo majątkowe, a więc taka transakcja będzie podlegać podatkowi od spadków i darowizn. Zarazem jednak zamierzał skorzystać ze zwolnienia dla najbliższej rodziny przewidzianego w art. 4a ustawy o tym podatku. Wystarczy tylko, że w ciągu 6 miesięcy zgłosi darowiznę w urzędzie skarbowym.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane