statystyki

Interpretacja indywidualna chroni też prawo do zwrotu VAT

autor: Łukasz Zalewski27.02.2018, 07:27; Aktualizacja: 27.02.2018, 07:50
VAT

Spółka była zdania, że ochrona wynikająca z uzyskanej interpretacji indywidualnej rozciąga się również na prawo do zwrotu VATźródło: ShutterStock

 Zastosowanie się podatnika do interpretacji powinno go szeroko chronić – zarówno przed zapłatą podatku i odsetek, jak i przed odmową zwrotu VAT – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła spółki, która nabyła centrum handlowe. Jeszcze przed transakcją spółka uzyskała interpretację indywidualną, która potwierdzała jej prawo do odliczenia VAT w związku z tą transakcją. Po jej przeprowadzeniu spółka wystąpiła więc o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.

Organ podatkowy odmówił, tłumacząc, że spółka nie nabyła poszczególnych aktywów, tylko zorganizowaną część przedsiębiorstwa. A to nie podlega opodatkowaniu, więc spółka nie miała prawa do odliczenia podatku naliczonego – stwierdził organ.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sn(2018-02-27 09:52) Zgłoś naruszenie 10

    Tu widać jakie mamy napisane prawo i jak przez organy RP jest reprezentowane Państwo Prawa , wobec Obywateli- jak sądy ledwo się w tym prawie poruszają ,często też się gubią. Nikt za to nie odpowiada ???.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane