statystyki

Interpretacja indywidualna chroni też prawo do zwrotu VAT

autor: Łukasz Zalewski27.02.2018, 07:27; Aktualizacja: 27.02.2018, 07:50
VAT

Spółka była zdania, że ochrona wynikająca z uzyskanej interpretacji indywidualnej rozciąga się również na prawo do zwrotu VATźródło: ShutterStock

 Zastosowanie się podatnika do interpretacji powinno go szeroko chronić – zarówno przed zapłatą podatku i odsetek, jak i przed odmową zwrotu VAT – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła spółki, która nabyła centrum handlowe. Jeszcze przed transakcją spółka uzyskała interpretację indywidualną, która potwierdzała jej prawo do odliczenia VAT w związku z tą transakcją. Po jej przeprowadzeniu spółka wystąpiła więc o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.

Organ podatkowy odmówił, tłumacząc, że spółka nie nabyła poszczególnych aktywów, tylko zorganizowaną część przedsiębiorstwa. A to nie podlega opodatkowaniu, więc spółka nie miała prawa do odliczenia podatku naliczonego – stwierdził organ.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sn(2018-02-27 09:52) Zgłoś naruszenie 10

    Tu widać jakie mamy napisane prawo i jak przez organy RP jest reprezentowane Państwo Prawa , wobec Obywateli- jak sądy ledwo się w tym prawie poruszają ,często też się gubią. Nikt za to nie odpowiada ???.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane