statystyki

Odszkodowanie dla strefowca również bez CIT

autor: Patrycja Dudek21.02.2018, 18:00
pieniądze, kasa, banknot

Spór toczył się o to, czy takie odszkodowanie jest dochodem z działalności strefowej, zwolnionym z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.źródło: ShutterStock

Rekompensata od kontrahenta za zmniejszenie albo anulowanie zamówienia towarów wytworzonych w strefie jest zwolniona z podatku – orzekł NSA.

Chodziło o spółkę ze specjalnej strefy ekonomicznej, produkującą akcesoria do pojazdów silnikowych. Jednym z jej kontrahentów była firma z Niemiec. Miała ona odbierać ustalone ilości akcesoriów, a w razie zmniejszenia lub anulowania zamówienia wypłacić spółce stosowną rekompensatę.

Spór toczył się o to, czy takie odszkodowanie jest dochodem z działalności strefowej, zwolnionym z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.

Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu uznał, że rekompensata za zmniejszenie lub anulowanie zamówienia nie jest dochodem z działalności strefowej. Jej otrzymanie nie zostało wymienione w zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie – stwierdził fiskus.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane