statystyki

Odszkodowanie dla strefowca również bez CIT

autor: Patrycja Dudek21.02.2018, 18:00
pieniądze, kasa, banknot

Spór toczył się o to, czy takie odszkodowanie jest dochodem z działalności strefowej, zwolnionym z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.źródło: ShutterStock

Rekompensata od kontrahenta za zmniejszenie albo anulowanie zamówienia towarów wytworzonych w strefie jest zwolniona z podatku – orzekł NSA.

Chodziło o spółkę ze specjalnej strefy ekonomicznej, produkującą akcesoria do pojazdów silnikowych. Jednym z jej kontrahentów była firma z Niemiec. Miała ona odbierać ustalone ilości akcesoriów, a w razie zmniejszenia lub anulowania zamówienia wypłacić spółce stosowną rekompensatę.

Spór toczył się o to, czy takie odszkodowanie jest dochodem z działalności strefowej, zwolnionym z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.

Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu uznał, że rekompensata za zmniejszenie lub anulowanie zamówienia nie jest dochodem z działalności strefowej. Jej otrzymanie nie zostało wymienione w zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie – stwierdził fiskus.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane